Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Pfizer přebírá výrobce onkologických léků Trillium Therapeutics za 2,3 miliardy dolarů

23.08.2021 | 16:46 0 Komentářů

Americká farmaceutická společnost Pfizer uvedla, že skoupí veškeré akcie kanadské společnosti Trillium Therapeutics, které doposud nevlastní. Za jednu akcii výrobce léků pro onkologicky nemocné zaplatí Pfizer 18,50 USD, hodnota transakce činí 2,26 miliardy dolarů (49,2 miliardy Kč).

Pfizer tak posiluje své postavení v oblasti léčby onemocnění rakovinou. Cena 18,50 USD za akcii indikuje prémii 118 % oproti vážené průměrné ceně za posledních 60 dnů. Akcie společnosti Trillium posilují o 187 % na 17,49 USD, akcie Pfizeru krátce po otevření trhu připisují 3,8 %.

Pfizer zainvestoval 25 mil. USD do společnosti Trillium již v září jako součást programu Breakthrough Growth Initiative. Kromě toho Jeff Settleman, senior viceprezident onkologického výzkumu a skupiny vývoje ve společnosti Pfizer, byl ve stejnou dobu jmenován členem vědeckého poradního sboru v trillium Therapeutics.

Hlavními produkty společnosti Trillium jsou molekuly TTI-622 a TTI-621, jež blokují proteiny nalézající se v některých rakovinných buňkách. Zaměřují se konkrétně na protein CD47, který maskuje normální imunitní odpověď. Molekuly posílají signál k aktivování obrany.

Chris Boshoff, hlavní ředitel vývoje ve společnosti Pfizer, uvedl v prohlášení, že počáteční data z klinických studií se pro obě molekuly zdají být povzbudivá. Je očekáváno, že obě molekuly se stanou důležitou oporou imunoterapie na více typů rakoviny, zejména krve.

 

Zdroj: Bloomberg

 

Michal Fric
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.