Pondělí 17. ledna. Svátek má Drahoslav.

Petrus Advisers chce nadále hájit minoritní akcionáře Monety, volá po odchodu předsedy dozorčí rady

23.12.2021 | 14:39 0 Komentářů

Britský fond Petrus Advisers se nadále staví kriticky ke spojení Monety se Skupinou Air Bank. Kvůli nízké podpoře akcionářů také volá po odchodu předsedy dozorčí rady Gabriela Eichlera. Potvrzuje záměr účastnit se úpisu nových akcií Monety.

Fond Petrus Advisers prostřednictvím tiskové zprávy nadále kritizuje spojení Monety se Skupinou Air Bank. V prohlášení dále stojí, že Petrus Advisers stále nejsou přesvědčeni, že PPF dostojí svému slibu jako součást transakce spustit nabídku k převzetí Monety při ceně 90 Kč za akcii. Fond hodlá nadále pozorně sledovat naplňování plánu CEO Monety Tomáše Spurného, se kterým dokázal přesvědčit akcionáře pro hlasování o akviziční dohodě.

Vzhledem k menší než 2/3 podpoře při znovuzvolení předsedy dozorčí rady Gabriela Eichlera doporučují Petrus Advisers Eichlerovi rezignaci či předání funkce jinému nezávislému členu rady.

Petrus Advisers v prohlášení také potvrzují dříve v médiích zveřejněný záměr  zúčastnit se úpisu nových akcií Monety a zůstat tak jejím druhým největším akcionářem.

Akcie Monety (BAAGECBA) na pražské burze klesají o 1,68 % na 93,40 Kč, na burze RM-SYSTÉM posilují o 1,16 % na 96,00 Kč.

Zdroj: Petrus Advisers

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.