Čtvrtek 06. května. Svátek má Radoslav.

Petrochemická marže Unipetrolu v prosinci vzrostla na 891 EUR/t, rafinérská marže mírně klesla

05.01.2016 | 16:41 0 Komentářů

Společnost Unipetrol zveřejnila své rafinérské a petrochemické marže za prosinec. Rafinérská marže společnosti klesla na 4,2 EUR/t. Marže z petrochemie naopak vzrostla na 891 EUR/t.

Rafinérská marže Unipetrolu v prosinci klesla na 4,2 USD/barel z listopadových 5,6 USD/barel. V kontextu vývoje marží ostatních rafinérií v regionu je tento pokles relativně mírný. Na základě rafinérských marží společností NesteMOLPKN Orlen jsme očekávali pokles rafinérské marže Unipetrolu do blízkosti říjnové hodnoty (2,9 USD/barel).

Kombinovaná petrochemická marže v prosinci vzrostla na 891 EUR/t z listopadových 827 EUR/t, když meziměsíčně rostla marže z olefinů (z 303 na 344 EUR/t) i polyolefinů (z 524 na 547 EUR/t).

Pohled na dvouletý graf vývoje rafinérských marží společností MOL a Slovnaft, Unipetrol, PKN Orlen a Grupa Lotos ukazuje, že rozdíly mezi rafinérskými maržemi těchto společností se v posledních několika měsících výrazně snížily. Unipetrol tedy v tomto ohledu za posledních několik měsíců téměř dostihl své konkurenty z regionu střední Evropy.

Akcie Unipetrolu dnes na pražské burze uzavřely beze změn na úrovni 159,5 Kč.

Zdroj: Unipetrol, PKN Orlen, MOL a Slovnaft, Grupa Lotos

Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.