Neděle 16. května. Svátek má Přemysl.

Petrochemická marže společnosti MOL v prosinci vzrostla na 763,5 EUR/t, rafinérská marže klesla

05.01.2016 | 10:59 0 Komentářů

Rafinérská marže společností MOL a Slovnaft v prosinci klesla na 5,4 USD/barel z listopadových 7,8 USD/barel. Meziročně se jedná o růst ve výši 0,4 USD/barel. Rafinérská marže samotného MOLu klesla na 4,5 USD/barel z listopadových 6,7 USD/barel.

Graf výše znázorňuje vývoj rafinérské marže společností MOL a Slovnaft v posledních letech. Zajímavé může být především srovnání marží za říjen a prosinec letošního roku. Dle dat norské společnosti Neste Oil panovaly v těchto dvou měsících v rafinérském odvětví podobné podmínky (data společnosti Neste indikovala za prosinec dokonce ještě nepatrně nižší petrochemické marže než za říjen). V tomto kontextu lze považovat prosincové rafinérské marže společností MOL a Slovnaft na úrovni 5,4 USD/barel za pozitivní zprávu, neboť se oproti říjnu jedná o hodnotu o 0,9 USD/barel vyšší.

MOL zveřejnil také integrovanou petrochemickou marži za prosinec, která zaznamenala meziměsíčně nárůst z 695,3 EUR/t na 763,5 EUR/t a přiblížila se tak rekordní úrovni z června letošního roku (808,5 EUR/t).

Zdroj: MOL

Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.