Čtvrtek 21. ledna. Svátek má Běla.

Pegas překonal tržní konsensus ve 3. kv. 2010, potvrzuje výhled na 2010

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

Pegas dnes zveřejnil své výsledky za 3. kv. 2010, které překonaly naše i tržní odhady. Tržby vzrostly r/r o 35% na 40,5 mil. € (9% nad kons.), provozní zisk před odpisy 9,2 mil. € (6% nad kons.), provozní zisk dosáhl 5,1 mil. € (11% nad kons.) a čistý zisk na úrovni 8,2 mil. € (11% nad odhady). Společnost dále potvrdila svůj celoroční cíl (provozní zisk před odpisy by neměl klesnout o více než 10%) a čeká relativně silné výsledky ve 4. kv. 2010 díky poklesu cen vstupů PP/PE ve 3. kv. 2010. (Pegas)
Dnes čekáme pozitivní reakci, jelikož výsledky byly jednoznačně nad odhady a výhled na 4. kv. je také pozitivní. Hlavním zdrojem překonání byly vyšší prodeje textilií. Více informaci přineseme dnes po konf. hovoru v 17hod. (R. Kramule, Analytik, brokerjet České spořitelny)
Orco dnes zveřejní výsledky za 3. kv. 2010 po uzavření trhu
Orco by mělo zveřejnit své výsledky za 3. kv. dnes po zavření trhu. Dle konsensu Bloombergu (3 odhady) se čeká čistý zisk ve výši 12,9 mil. € a tržby 60,5 mil. € (Bloomberg). V jiné zprávě provozní ředitel společnosti potvrdil cíl pro tržby za rok 2010, a to 280-300 mil. €, což je v souladu s očekáváním. Navíc koncem měsíce by Orco mělo oznámit prodej dvou projektů v Praze (Jeremiášová a Vysočanská brána) a ke konci roku také prodej Szervity v Budapešti. Nadto by společnost ráda prodala aktiva z „Endurance“ fondu během následujících 12-18 měsíců. (Reuters)
Očekává se, že se čistý zisk vrátí do nepatrné ztráty díky vysokým finančním nákladům, ale provozní zisk by se měl r/r zlepšit. Peněžní toky společnosti zůstávají dobré díky prodeji dokončených projektů. Zprávy o dalším prodeji aktiv se zdají být krokem správným směrem (jedná se o problematické projekty), ale přidaná hodnota pro akcionáře bude záviset na realizované ceně. (P. Bártek, Analytik, brokerjet České spořitelny)
NWR: MVH schválila navrhovanou cenu převzetí Bogdanky
Mimořádní VH včera potvrdila navrhovanou nabídku převzetí Bogdanky a možnost vydat až 15% nových akcií za účelem financování této potenciální transakce. (NWR)
Tento výsledek MVH se očekával. Otázkou zůstává, zda bude NWR úspěšné (výsledek 29.11). (P. Bártek, Analytik, brokerjet České spořitelny)
ČEZ uvažoval o IPO své divize obnovitelných zdrojů
ČEZ uvažoval, dle LN, o primární emisi své divize obnovitelných zdroj. ČEZ chtěl získat přibližně 1 mld. € za 25% podíl, ale projekt byl pozastaven, jelikož společnost nyní neplánuje významné investici v oblasti obnovitelných zdrojů. (Bloomberg)
Erste/ČS s lepším výhledem od S&P’s
S&P´s revidovalo výhled na Erste a její dceru Českou spořitelnu z „negativní“ na “stabilní“ a potvrdilo dlouhodobý rating na „A“ a krátkodobý rating na „A-1“. Důvody byly uvedeny lepší provozní výkonnost a pokles rizika aktiv skupiny Erste. (Bloomberg)
Skupina AAA Auto zvažuje návrat do Maďarska
Společnost AAA Auto oznámila, podle MfD, že by se ráda vrátila na maďarský trh do roku 2012 (MfD)
Informace o mezinárodní expanzi nejsou nové a aktuální vývoj ziskovosti tomu nahrává. AAA by stále mělo mít minoritní podíl ve společnosti Sixt v Maďarsku a tak by případný návrat měl být jednodušší. Samozřejmě druhá stránka věci je ta, že AAA své zahraniční trhy během krize opouštěla často se ztrátou. Zpráva se nám jeví jako neutrální. (R. Kramule, Analytik, brokerjet České spořitelny)
Světové indexy včera výrazně rostly
Včera americké indexy významně posílily (S&P 500 přidal 1,37%, Dow Jones přidal 1,37%). Evropské trhy skončily také v plusu (Eurostoxx 50 0,68%, FTSE 100 1,36%, Dax index 1,77%). Burzy by v Evropě měly otevřít v kladných číslech, jelikož futurem jsou lehce v plusu (Euro Stoxx 0,145%, FTSE 100 IDX Futures 0,265%, Dax index futures 0,27%). V Asii indexy také posílily (Nikkei 225 0,5%, Hang Seng index 0,45%). Dnes jsou americké trhy zavřené z důvodu svátku – Den díkuvzdání. Zdrojem včerejšího růstu byla korekce silného propadu a několika pozitivních zpráv z makroekonomiky. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby sice meziměsíčně klesly o 3,3%, ale pozitivní čísla přinesla nezaměstnanost – klesl počet žádostí o podporu nezaměstnanosti na 407tis. To je nejméně od července 2008. Trhy by měly být relativně klidné kvůli dnu díkuvzdání (USA). Stále ovšem ve světě panují obavy z dluhové krize v Evropě. Irsko oznámilo plán fiskální konsolidace na příští 4 roky. Výdaje by měly být sníženy o zhruba 20% a dojde ke zvýšení daní. Čekáme lehce pozitivní start i na pražské burze. (J. Bastin, R. Kramule, Analytici, brokerjet České spořitelny)

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.