Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Pegas Nonwovens obdržel příslib investičních pobídek od Ministerstva průmyslu (+komentář analytika)

10.10.2016 | 09:55 0 Komentářů

Společnost Pegas Nonwovens oznámila, že jí byl Ministerstvem průmyslu a obchodu uděleno rozhodnutí o příslibu investičních pobídek v souvislosti s rozšířením výroby v závodě Znojmo-Přímětice.

Záměr postavit novou linku v ČR společnost oznámila v červnu letošního roku.

Příslib investičních pobídek se poskytuje ve formě slevy na dani z příjmů ve výši 25 % způsobilých nákladů v maximální výši 148,05 mil. Kč. Slevu lze uplatnit během deseti bezprostředně následujících zdaňovacích období.

„Získání příslibu investičních pobídek hodnotíme pozitivně. Možnost čerpání investičních pobídek byla jedním z důležitých faktorů při rozhodování, kde novou linku s roční kapacitou přibližně 10 tis. tun postavit. Výše slevy na dani z příjmu v maximální výši 148,05 mil. Kč (cca 5,5 mil. EUR, cca 0,63 EUR na akcii) tvoří zhruba 2,4 % tržeb, resp. cca 12,4 % provozního zisku EBITDA za rok 2015. Pro představu, Pegas v roce 2015 vykázal náklady na daň z příjmu ve výši 4 mil. EUR. Investiční pobídku tak vnímáme jako velmi solidní a měla by vylepšit návratnost nové linky. Podle plánů managementu společnosti by linka měla být dokončena začátkem 3Q 2017,“ říká analytik Fio banky Jan Raška.

Akcie Pegas Nonwovens (BAAPEGAS) otevřely s 1% ziskem na 784,8 Kč.

Zdroj: Pegas Nonwovens

Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.