Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Pegas Nonwovens novou linku postaví v ČR, další závod možná v Jihoafrické republice

16.06.2016 | 09:20 0 Komentářů

Výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens oznámil, že představenstvo nakonec rozhodlo o umístění nové linky ve Znojmě-Příměticích. Pegas také oznámil založení dceřiné společnosti v Jihoafrické republice a zahájení jednání o koupi pro potenciální výstavbu závodu v JAR.

Společnost v květnu oznámila, že přehodnocuje umístění nové linky. Dnes oznámila, že novou linku s přibližnou kapacitou 10 tisíc tun ročně umístí do svého výrobního závodu ve Znojmě-Příměticích, respektive do nově budovaného skladovacího objektu, kde se uvažovalo s možným umístěním výrobní linky.

František Řezáč, generální ředitel společnosti, k rozhodnutí uvádí, že společnost k umístění linky do ČR vedla celá řada důvodů, zejména vývoj produktového portfolia, ale i vývoj poptávky v Evropě a možnost využití investičních pobídek, o které společnost požádala.

Společnost také oznámila rozhodnutí představenstva o založení nové dceřiné společnosti v Jihoafrické republice a zahájení jednání o koupi konkrétního pozemku pro potenciální výstavbu výrobního závodu.

Pegas započal jednání také se zákazníky, kteří projevili zájem o spolupráci v tomto regionu, s cílem naplnit kapacitu pro novou linku. „Na základě výsledků jednání se zákazníky rozhodneme o nákupu nové výrobní linky nejpozději v první polovině roku 2017,“ řekl Řezáč.

Akcie Pegasu (BAAPEGAS) dnes posilují o 0,25 % na 792 Kč.

Zdroj: Pegas Nonwovens

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.