Sobota 16. ledna. Svátek má Ctirad.

Pegas Nonwovens: konferenční hovor s managementem

24.11.2016 | 18:23 0 Komentářů

Dnes od 17h probíhal konferenční hovor s managementem společnosti Pegas Nonwovens k příležitosti dnes oznámených výsledků hospodaření za 3Q 2016.

Management se mimo jiné vyjádřil k aktuálnímu vývoji cen polymerů. Ceny těchto základních vstupních surovin se i nadále drží v pásmu 1100 – 1200 EUR/t a management nevidí signály k jejich výraznějšímu růstu ke konci letošního roku. Ceny polymerů se tak od začátku letošního roku drží u svých dlouhodobých minim, což podle našich odhadů pro 4Q 2016 indikuje obdobný vývoj provozní ziskovosti jako v předchozích letošních kvartálech (v meziročním srovnání však očekáváme ve 4Q 2016 pokles EBITDA, když loňský 4Q byl z hlediska EBITDA rekordní, jelikož velmi příznivě působil mechanismus přenesení cen vstupů). Ke stabilní provozní ziskovosti z hlediska mezičtvrtletního srovnání by ve 4Q 2016 měla přispět i produkce, když management v závěru letošního roku nepředpokládá žádné výraznější odstávky. Objem výroby by se tak podle našeho názoru měl ve 4Q 2016 držet na relativně vysokých úrovních 25 – 26 tis. tun.

Manažeři se dále zmínili o investičních aktivitách. Nový sklad ve Znojmě je již dokončen, zároveň pokračuje výstavba nové znojemské výrobní linky, jejíž termín komerčního spuštění byl potvrzen na polovinu roku 2017 (linka se staví v prostorech nového skladu, který tedy zároveň bude sloužit jako výrobní hala; podle dřívějších informací managementu tento nový sklad má potenciál pojmout eventuální další výrobní linku o roční kapacitě cca 10 tis. tun).

Ohledně další růstové příležitosti v Jihoafrické republice (JAR), tak zde není nic nového. Management potvrdil, že se nachází ve fázi potenciální koupi pozemku (rozhodnutí by mělo padnout v nejbližších měsících – v průběhu 1Q 2017), zároveň probíhá vyjednávání s potenciálními zákazníky. Rozhodnutí o nové lince v JAR by tak dle vyjádření managementu mohlo padnout do poloviny příštího roku (ve 2Q 2017).

Management rovněž zmínil, že výrobní kapacita na příští rok je z 90 – 95 % vyprodána, což indikuje nadále stabilní odbyt.

Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.