Pondělí 01. března. Svátek má Bedřich.

PayPal zvažuje poskytování dalších finančních služeb, včetně obchodování s akciemi

12.02.2021 | 15:46 0 Komentářů

Americká společnost PayPal zabývající se zprostředkováním plateb zvažuje, že by mezi dosud poskytované služby mohla zařadit také další služby z finanční oblasti. Celá aplikace by se tak přetvořila v centrum různých finančních služeb, mezi které by spadalo např. obchodování s akciemi či poskytování vysoko úročených spořících účtů.

Platební gigant očekává až 750 milionů aktivních uživatelů na své platformě do konce roku 2025, jakmile se vydá novými směry v poskytování finančních služeb. Jedná se o zhruba dvojnásobek počtu současných uživatelů. Uvedl to generální ředitel Dan Schulman v prezentaci včera na investorském dni. Finanční ředitel John Rainey doplnil, že cílem pro rok 2025 je také dosáhnout výnosů 50 mld. USD.

S příchodem těchto inovací se PayPal zařadí po bok čínských firem Alipay a WeChat Pay na pozici světové superaplikace z oblasti financí. Paypal zakončil rekordní rok 2020, v němž útraty zákazníků prostřednictvím firemní platformy vzrostly s přechodem k online nakupování během pandemie o 31 % na 936 mld. USD. Během roku přibylo 72,7 milionu nových uživatelů a výnosy vzrostly o 22 % na 21,5 mld. USD.

 

Zdroj: Bloomberg, MarketWatch

Michal Fric
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.