Sobota 24. října. Svátek má Nina.

Paulsonův „zlatý“ fond se letos propadl o 65 %

10.07.2013 | 12:36 0 Komentářů

John Paulson spravující hedge fond PFR Gold Fund eviduje od začátku letošního roku 65% ztrátu. Jen za poslední měsíc ztratil fond 23 %.

Zlato "prožilo" nejhorší čtvrtletí

Zlato ztratilo ve druhém čtvrtletí přes 23 %, což představuje největší ztrátu od počátku moderního obchodování v sedmdesátých letech.
V dopise investorům je uvedeno, že hodnota fondu poklesla na 300 mil. USD. Ve fondu jsou investovány převážně Paulsonovy vlastní peníze. Fond reprezentuje nejmenší portfolio firmy zahrnující pouhé 2 % aktiv. Údajně jde o jediné ztrátové portfolio firmy v letošním roce.
Paulsonova firma uvedla, že hodlá nadále investovat do zlata a akcií pro zajištění vůči znehodnocení měny, zatímco centrální bankéři pokračují v uvolněné měnové politice.

Objevují se názory, že zlato konečně opustí klesající trend.

Podle Johna Brynjolfssona spravujícího hedge fond Armored Wolf LLC ovlivňuje Paulson trh nejen svými objemy obchodů, ale také tím, jak významný vliv mají jeho myšlenky na ostatní účastníky trhu. Důležité může být neproražení podpory na úrovni 1200 USD za unci. Například Deutsche Bank odhaduje, že dno na zlatě je pravděpodobně blízko.
Investiční guru Jim Rogers uvedl ve víkendovém rozhovoru, že ještě nezavrhuje možnost poklesu zlata k úrovni 900 USD za unci.

Zlato (GCQ3, QOQ3) si dnes připisuje 0,46 % na 1251,6 USD za unci.

Zdroj: MarketWatch

Rudolf Plachý
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.