Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Pátek týdenní výkonnost nezachránil, nastávající týden ve znamení makrodat

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

I když evropské a americké akcie v pátek rostly v řádu jednotek procent, zakončily indexy celkově týden v minusu. Páteční růst byl dle mého názoru spíše korekcí poklesu z počátku týdne. Důvodem k lepší náladě v závěru týdne byly také lepší předstihové ukazatele a lepší data o nezaměstnanosti z poloviny týdne.
V pátek rostly zejména tituly, které měly v posledních dnech na indexy největší vliv, tj. zejména komoditní společnosti jako BHP Billiton, Rio Tinto, Royal Dutch Shell, dále pak rostly finanční společnosti s JPMorgan v čele a z technologií Microsoft či Apple.
Závěr obchodování byl ve znamení zvýšené volatility, která byla zejména zapříčiněna tzv. „triple witching“ (tj. situace, kdy jsou v jeden den splatné futures kontrakty akciových indexů , opce akciových indexů a akciové opční kontrakty).
V tomto týdnu nás čeká zajímavá řada makrodat zejména v USA a dle mého názoru se budou akciové trhy vyvíjet do značné míry právě dle těchto čísel. V USA nás čekají např. prodeje nových i existujících domů, objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, nastavení úrokových sazeb aj.
Za zajímavou zprávu pro investory, která může poznamenat obchodování v tomto týdnu, považuji zprávu, že dle agentury Bloomberg byli tzv. insiders indexu S&P500 čistými prodejci 14 týdnů po sobě. Prodávají své akcie nejrychleji od doby cca před dvěma lety, kdy začala finanční krize. Jednoznačně tak využívají rally posledních 3 měsíců a pro některé investory může tato skutečnost znamenat prodejní signál. Jan Michelfeit, Commerzbank

Zdroj: Commerzbank

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.