Čtvrtek 24. září. Svátek má Jaromír.

Osm největších amerických bank do konce 2Q přeruší zpětné odkupy akcií

17.03.2020 | 15:48 0 Komentářů

Osm největších amerických bank v čele s J.P. Morgan v neděli večer oznámilo, že do konce 2Q přeruší zpětné odkupy akcií.

Osm největších amerických bank – JPMorgan Chase & Co (JPM), Bank of America Corp (BAC), Citigroup Inc (C), Wells Fargo & Co (WFC), Goldman Sachs Group Inc (GS), Morgan Stanley (MS), Bank of New York Mellon Corp (BK) a State Street Corp (STT) – sdružených v rámci The Financial Services Forum oznámilo, že do 30. června přeruší zpětné odkupy akcií.

Zpětný odkup akcií, tzv. buyback, je vedle dividend další formou návratu kapitálu akcionářům. Více v našem seriálu Dividendový expres.

„Pandemie COVID-19 je nebývalá výzva pro svět a globální ekonomiku a největší americké banky mají nepochybnou schopnost a závazek podporovat své zákazníky, klienty a národ,“ uvedly banky v prohlášení.

„Rozhodnutí ohledně buybacků je v souladu s naším kolektivním cílem využít náš výrazný kapitál a likviditu, abychom poskytli maximální podporu jedincům, malým podnikům a širší ekonomice prostřednictvím úvěrování a dalších důležitých služeb,“ uvádí dále.

Oznámení přišlo na pozadí rozhodnutí amerického Fedu snížit sazby na nulu a minimální výše bankovních rezerv.

Zdroj: Financial Post, CNBC

Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.