Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Operátor Verizon se zřejmě zařadí mezi operátory, jenž nabídnou Nokii s Windows Phone 8

22.08.2012 | 14:09 0 Komentářů

Americký Verizon (VZ) se podle všeho přidá mezi ostatní telekomunikační operátory, jenž nabídnou mobilní telefon společnosti Nokia (NOK, NOA3) s operačním systémem Windows Phone 8. S informací přišla agentura Bloomberg.

Verizon by se tak zařadil například ke svému úhlavnímu konkurentovi AT&T, jenž má s Nokií dlouhodobé pevné vztahy. AT&T (T) je v USA momentálně hlavním distribučním kanálem současných modelů Lumia, jenž operují pod systémem Windows Phone 7.

Na 5. září je naplánovaná tisková konference Nokie, kde se očekává ohlášení prvních modelů běžících pod novým operačním systémem. Přestože Verizon na ní přizván jako oficiální partner Nokie, měl by se svým modelem přijít o něco později.

Tímto krokem chce snížit závislost na telefonech iPhone od Applu a smartphonech operujících pod systémem Android od Googlu. Očekává se, že samotné Windows 8 by měly být velkým hitem, otázkou zůstává, s čím přijde Apple, který by podle aktuálních spekulací měl představit nový iPhone 5 již 12. září, tj. týden po konferenci Nokie.

Nokia, jejíž akcie se cca před měsícem odrazily z ceny 1,7 USD na současných 2,76 USD, dále slaví úspěch se svými renovovanými mobilními telefony Asha. Levné klasické mobilní telefony, jenž se prodávají za cenu už od 39 USD, byly doplněny o pár funkcí, kterými si doposavad chlubily pouze tzv. „chytré telefony". Telefony byly například vybaveny dotykovou obrazovkou, či rychlejším surfováním po internetu a online hrami. Poptávka po levných telefonech je silná hlavně v Indii a Číně.

Zdroj: Bloomberg

Áron Berezkin
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.