Čtvrtek 28. ledna. Svátek má Otýlie.

OPEC+ dnes bude jednat o dalším zvyšování nabídky ropy, varuje před riziky

04.01.2021 | 11:53 0 Komentářů

OPEC+ na dnešní videokonferenci bude projednávat další vhodný postup ve strategii navyšování své produkce. Vzhledem k nejisté situaci způsobené růstem případů Covid-19 a pomalému rozjezdu vakcíny přistupují producenti ropy k situaci s obezřetností.

OPEC+ se dnes formou videokonference znovu sejde k projednání strategie navyšování nabídky ropy v následujících měsících.

„Výhled pro první polovinu roku 2021 je velmi smíšený,“ řekl generální tajemník organizace OPEC na nedělním přípravném setkání. „Stále je tu mnoho negativních rizik, se kterými musíme operovat.“

Několik zemí Saudské Arábie se na nedělní schůzce stavělo obezřetně k dalšímu navyšování nabídky ropy v únoru, které by mělo následovat po přírůstku 500 tis. barelů denně v tomto měsíci, uvedli delegáti. Saudská Arábie své názory veřejně neprojevovala, zatímco Rusko další růst nabídky podpořilo.

„Myslíme si, že producentská skupina bude nakloněna možnosti upustit od dalšího navyšování nabídky ropy v únoru vzhledem ke stále narůstajícím počtu případů Covid-19 a oproti očekávání pomalejšímu nástupu vakcíny,“ uvedla Helima Croft, hlavní komoditní stratég RBC Capital Markets.

„Ať již padne jakékoli rozhodnutí, OPEC+ neponechává nic náhodě,“ komentuje Bloomberg. S pondělním shromážděním se skupina zemí posouvá do režimu pravidelných setkání každý měsíc místo několika setkání do roka, aby mohla přesněji vyladit hladiny produkce.

Producenti ropy současně vyrábějí 7,2 mil. barelů ropy denně, v přístích měsících cílí formou opatrných přírůstků dosáhnout o 1,5 mil. vyšší hladiny.

Zdroj: Bloomberg

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.