CZK/€ 24.725 -0,02%

CZK/$ 23.392 -0,47%

CZK/£ 28.684 -0,51%

CZK/CHF 24.374 -0,73%

17. 06. 2022

0 komentářů

Online supermarket Rohlík.cz získal další investici ve výši 5,4 miliardy korun

  

Rozvozce potravin Rohlík Group Tomáše Čupra absolvoval další investiční kolo, kde získal 5,4 miliardy korun. Dle Čupra dává investice šanci stát se vítězem na trhu online doručování potravin.

Rohlík.cz v získal v dalším investičním kole přibližně 5,4 miliardy korun. Do českého startupu s hodnotou převyšující dle Hospodářských novin 1,6 miliardy dolarů tak od investorů přiteklo již více než 12 miliard korun.

Zakladatel a spolumajitel Tomáš Čupr je s podílem 44,79 % největším akcionářem společnosti. „Pro celý tým je to obrovská vzpruha a velký úspěch,“ uvádí Čupr. „Toto navýšení nám navíc dává šanci stát se v příštích několika letech vítězem na poli online doručování potravin. Těším se na všechno, co teprve máme před sebou,“ dodal. 

Nejvýznamnějším investorem se stala belgická investiční společnost Sofina „Tato investice je v souladu se strategií Sofiny v retailovém sektoru. Ta spočívá v poskytování růstového kapitálu našim partnerům, kteří s námi sdílejí naše hodnoty a vizi,“ uvedl generální ředitel společnosti Harold Boël.

„Chceme společnost uvést na burzu během tří až pěti let,“ řekl v rozhovoru pro agenturu Bloomberg 39letý Čupr. „Vzhledem k současné náladě na trhu se zdá nepravděpodobné, že by bylo snadné získat peníze prostřednictvím IPO v příštích dvou letech,“ dodal Čupr.

Rohlík minulý rok ve všech zemích, kde působí, utržil zhruba 12 miliard korun. Díky loňskému investičnímu kolu se firma stala prvním českým jednorožcem, tedy startupem s hodnotou přesahující miliardu dolarů.

REKLAMA

Kromě České republiky Rohlík působí v Maďarsku, Rakousku a německém Frankfurtu. Ještě letos plánuje rozvoz spustit také v Rumunsku, Itálii a Španělsku.

Dluhopisy ROHLIK FIN.5,50/26 společnosti Rohlik Finance a.s. se na pražské burze obchodují pod tickerem BDBROHCZ.

 
Zdroj : Bloomberg, Hospodářské noviny

Marek Pokorný
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Marek Pokorný
Fio banka, a.s.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.