Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

OMV reportovala slabší výsledky za 4Q, zároveň však pozitivně překvapila zvýšením dividendy

06.02.2020 | 16:11 0 Komentářů

OMV reportovala slabší výsledky za 4Q, zároveň však pozitivně překvapila zvýšením dividendy. Akcie po výsledcích i přes zvýšení dividendy v reakci na výsledky oslabují o 2,77 %.

Výsledky za 4Q

Rakouský koncern OMV dnes reportoval čísla za poslední čtvrtletí fiskálního roku 2019. Firma reportovala výsledky pod odhady, když klíčový sledovaný ukazatel provozního zisku „clean CCS EBIT“ (provozní zisk EBIT očištěný o jednorázové vlivy a o aktuální náklady na dodávky; ukazatel se používá pro schopnost srovnávání s konkurenty na ropném a plynovém trhu) činil 781 milionů eur. Sama společnost zveřejňuje samostatně prováděný konsensus, jež byl posazen na 833 milionů eur.

Čistý zisk posléze činil 355 milionů eur. Čistý zisk opět po očištění o jednorázové vlivy a aktuální náklady na dodávky pak činil 310 milionů eur, opět pod očekáváním konsensu tvořeném samotnou společností ve výši 355 miliony eur.

Odhad produkce pro rok 2020

OMV zároveň spolu se zveřejněním kvartálního reportu taktéž informovala, že v roce 2020 očekává průměrnou úroveň produkce na 500 kilobarelech ropného ekvivalentu denně. Průměrnou cenu ropy (Brent) skupina očekává kolem 60 dolarech za barel. V právě skončeném kvartále činila průměrná denní produkce 505 000 barelů ropného ekvivalentu.

Zvýšení dividendy

Asi nejpozitivnější zprávou z celého reportu bylo oznámení zvýšení návrhu na výplatu dividendy, a to o 14 % na 2 eura za akcii. Analytici Citi přitom očekávali výši dividendy „pouze“ na 1,86 eur za akcii.

Akcie OMV dnes na Xetře oslabují o cca 2,77 %.

Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.

 

Zdroj: Bloomberg; OMV

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.