Úterý 28. září. Svátek má Václav.

Odpolední přehled událostí s analýzou EUR/USD

15.11.2013 | 16:00 0 Komentářů

Výrobní aktivita ve státě New York v listopadu zpomalila, poprvé od června také nevzrostla zaměstnanost. Výrobní index Empire State klesl na -2,2 bodu z předchozích 1,52 bodu a poprvé od května se podíval do záporných hodnot.  Ekonomové přitom očekávali posílení na 5,0 bodu. Dnešní data jsou tak významným varování, že výrobní sektor ještě čekají těžké časy.

Exportní ceny se v říjnu propadly o 0,5 procenta, informovalo o tom ministerstvo práce.  Za posledních 8 měsíců jde již o sedmé zlevnění. To ukazuje i na oslabenou eurozónu, protože spotřebitelé nemohou tolik utrácet. Američtí vývozci si tak nemohou dovolit zdražovat své zboží. Importní ceny klesly ve stejném období o 0,7 procenta. Propad má na svědomí hlavně zlevnění ropy o 3,6 procenta, což je největší snížení ceny za více než rok.

Průmyslová produkce Spojených států se v říjnu meziměsíčně propadla o 0,1 procenta. Ekonomové věřili v mírný růst o 0,1 procenta, ovšem je potřeba tento výsledek interpretovat ve světle 16 denního výpadku federálních zaměstnanců. Zářijová produkce byla pozitivně revidována na růst o 0,7 procenta.

EUR/USD reagovala na odpolední data posílením. Americký dolar se tak znovu dostal pod tlak a oslabuje. Trh by se nyní mohl podívat až k silnému odporu, který tvoří rostoucí trendová linie z denního grafu, býčí intradenní kanál a rezistence 1,3533. Tato zóna bude pro trh kritická a ukáže se, zda-li je současný pohyb pouze pullbackem k předchozímu růstu.

EU

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.