Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Odpolední komentář s analýzou EUR/USD

27.09.2013 | 16:45 0 Komentářů

Člen Výboru pro měnovou politiku (FOMC) Charles Evans vyjádřil ve svém dnešním projevu naději pro pokles nezaměstnanosti na 5,0 procentní hranici v rozmezí 2 až 3 let. Současná míra nezaměstnanosti se pohybuje kolem 7,3 procent a americká centrální banka (FED) momentálně cílí na dosažení 6,5 procentní nezaměstnanosti. Evans dodal, že zatím není zcela spokojen s ekonomickým vývojem Spojených států a věří v rychlejší ekonomický růst.

Výnosy italských dluhopisů se při dnešní aukci dostaly nejvýše od června. Dluhopisy za 6 miliard eur se s 10letou splatností vyšplhaly o 9 bazických bodů na 4,44 procenta. Evropské akcie v reakci na aukci klesly na denní minimum. FTSE ztratilo 0,82 procenta a DAX 0,26 procenta.

Jádrový index výdajů na osobní spotřebu (PCE) vzrostl meziměsíčně v srpnu o 0,2 procenta. Většinový konsensus počítal s mírnějším růstem kolem 0,1 procenta. Osobní příjmy v USA expandovaly v srpnu o 0,4 procenta a mírně tak zaostaly za očekáváním (0,5 procenta). Osobní spotřeba posílila podle odhadů o 0,3 procenta.

EUR/USD prorazilo dolů mířící trendovou linii a pokouší o otestování rezistence 1,3565. Zda bude průraz úspěšný ukáže následující hodina. Návrat pod trendovou linii by byl interpretován pouze jako falešný průraz. Maximální posílení se dá očekávat k vyznačené rezistenci. Do konce dnešní seance se spíše očekává klidný vývoj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.