Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Odpolední data z trhu práce a průmyslu v USA

18.04.2013 | 17:05 0 Komentářů

Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA minulý týden mírně stoupl. O 4 000 nárůstu dnes informovalo ministerstvo práce a celkový počet tak minulý týden dosáhl 352 000 nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Při měření byly odhadnuty výsledky v Kalifornii a Kentucky. Ekonomové zůstávají klidní, počet nových žádostí se zatím drží na průměrných číslech a není důvod k panice. 4týdenní pohyblivý průměr měřící počet nových žádostí vzrostl o 2 750 na celkových 361 250. Počet Američanů dlouhodobě pobírajících podporu v nezaměstnanosti klesl o 35 000 na 3,07 milionu.

Průmyslová aktivita v USA nečekaně v dubnu klesla. Filadelfský index měřící aktivitu v středo-atlantickém regionu klesl na 1,3 bodu z předchozích 2 bodů. Ekonomové při tom očekávali růst k 3 bodům. Průzkum byl proveden mezi společnostmi z východní Pensylvánie, jižního New Jersey a Delaware.

Eurodolaru se během dnešní seance nepodařilo vymanit z netrendové formace. Během dneška však dokázal vytvořit nižší vrchol, který předikuje pokračování medvědího trendu. Důležitým faktorem zůstává proražení Fibonacciho hladiny 23,6, která brání trhu v hlubším poklesu.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.