Sobota 15. května. Svátek má Žofie.

Očekávání vysokých zásob tlačí sóju dolů

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Cena sóji na burze v Chicagu pokračuje v poklesu. Za tímto poklesem stojí spekulace, že páteční zpráva amerického ministerstva zemědělství (USDA) ukáže dostatek světových zásob. Ty mohou na konci sezony 2013-2014 vzrůst na 71,46 milionů tun, což by bylo o 1,2 procenta více než činil prosincový odhad. Prognóza USDA ohledně brazilské úrody sóji minulý měsíc vzrostla na rekordních 88 milionů tun. Od začátku letošního roku cena sóji na burze Chicago Board of Trade klesla o 1,7 procenta a aktuálně se pohybuje na úrovni 1270 USc za bušl.

Graf: Hodinový graf ceny futures kontraktu na sóju v USc za bušl (Zdroj: Colosseum a.s.)
and#160;
NA TUTO ZPRÁVU SE MŮŽE VZTAHOVAT VYHLÁŠKA Č. 114/2006 SB., O POCTIVÉ PREZENTACI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. V TÉTO ZPRÁVĚ JE UVEDENA OSOBA, KTERÁ PRO SPOLEČNOST TUTO ZPRÁVU VYTVOŘILA NEBO PŘIPRAVILA. SPRÁVNÍM ÚŘADEM, KTERÝ NAD SPOLEČNOSTÍ VYKONÁVÁ DOZOR, JE ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. DLE NÁZORU SPOLEČNOSTI NEEXISTUJÍ OKOLNOSTI, KTERÉ BY MOHLY NARUŠIT OBJEKTIVITU TÉTO ZPRÁVY. ODMĚNA OSOB, KTERÉ SE PODÍLELY NA TVORBĚ TÉTO ZPRÁVY, NENÍ ODVOZENA OD OBCHODŮ SPOLEČNOSTI. PŘÍPADNÝ STŘET ZÁJMŮ VE VZTAHU K TÉTO ZPRÁVĚ JE UPRAVEN VNITŘNÍMI PŘEDPISY SPOLEČNOSTI.
VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. OBCHODOVÁNÍ NAand#160;FINANČNÍCH TRZÍCH JE RIZIKOVÉ. MOŽNOST ZTRÁTY NELZE VYLOUČIT A KAŽDÝ OBCHOD JE SPOJEN S URČITÝM RIZIKEM. DŘÍVE, NEŽ SE ROZHODNETE INVESTOVAT, SI PŘEČTĚTE POUČENÍand#160;Oand#160;RIZICÍCH.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.