Úterý 03. srpna. Svátek má Miluše.

Očekávání výsledků velkých amerických bank: špatné čtvrtletí, nikoli však horší než to předchozí

12.10.2020 | 16:54 0 Komentářů

Zítřejší den odhalí hospodaření největších amerických bank. Ben Eisen z Wall Street Journal očekává, že právě výsledky největších amerických bank mohou o oživení americké ekonomiky více napovědět. Banky musely na počátku pandemie vyčlenit rezervy ve výši desítek miliard dolarů na pokrytí nesplacených úvěrů a nabíraly rekordní sumy vkladů.

Zdroj: Citigroup

Zdroj: Citigroup

KBW Nasdaq Bank Index, který sleduje vývoj bankovního sektoru v USA, se za letošní rok nachází na -30 %, zatímco S&P 500 od začátku roku posílil o 7,6 %.

Čtyři největší poskytovatelé půjček na americkém trhu (JPMorgan Chase, Bank of America, Citigroup a Wells Fargo) více než zdvojnásobili rezervy vyčleněné na nesplácené úvěry a nyní věří, že toto navýšení bude dostatečné. Bankám nenahrávají nízké úrokové sazby, které ukrajují jejich zisky.

V odvětví investičního bankovnictví se očekávají silné výsledky, avšak pravděpodobně ne tak silné jako ve druhém čtvrtletí. Dle agentury Factset, dvě velké investiční banky (Goldman Sachs, Morgan Stanley) zaznamenají pokles zisku na akcii oproti minulému čtvrtletí.

 

Zdroj: The Wall Street Journal

Michal Fric, Fio banka, a.s.

Michal Fric, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.