Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

Očekávané události týdne: Oracle výsledky za 1Q FY18, prezentace Applu či americká inflace

11.09.2017 | 13:38 0 Komentářů

V evropě zasedá měnový výbor BOE, ve Spojených státech ve středu přijdou data o inflaci. V úterý očekávaná prezentace Applu. Ve čtvrtek reportuje Oracle.

Mimo vývoje situace kolem hurikánu Irma, který je nadále bedlivě sledován nejen ve Spojených státech, se investoři tento týden zaměří na výsledky Oraclu, americkou inflaci či prezentaci Applu.

Oracle reportuje za 1Q FY18

Tento týden stojí ve Spojených státech z firemních výsledků za zmínku snad jen kvartální report softwarového giganta Oracle. Firma bude reportovat výsledky za první kvartál fiskálního roku 2018. Podle analytiků oslovených agenturou Bloomberg se očekává očištěný zisk na akcii ve výši 0,60 dolarů.

Americká inflace

Z makroekonomických dat bude pozornost zaměřena zejména na středeční data o inflaci, která mohou pomoci naznačit další směr měnové politiky Fedu. V posledních týdnech pravděpodobnost třetího zvýšení sazeb ze strany FOMC výrazně poklesla (viz. Overnight indexed swap), tudíž v případě slabšího tempa růstu inflace by se šance na další zvýšení dostala již k velmi nízkým hodnotám.

Prezentace Applu

Investoři budou v úterý také zajisté sledovat prezentaci Applu, kde technologický obr chystá představit nové produkty. Média veskrze očekávají představení nového iPhonu 8, avšak existuje také možnost, že k jeho odhalení v úterý dojít nemusí. V posledních týdnech se objevily spekulace ohledně problémech při výrobě.

Zasedání BOE

Z evropských událostí stojí za zmínku snad jen středeční projev Jeana – Claudea Junckera ohledně ekonomického vývoje v eurozóně či čtvrteční zasedání měnového výboru Bank of England (BOE).

 

Zdroj: Bloomberg, The Financial Times

 

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.