CZK/€ 24.610 +0,18%

CZK/$ 24.180 +0,05%

CZK/£ 29.162 -0,04%

CZK/CHF 25.415 +0,21%

13. 07. 2022

0 komentářů

Obchodování s akciemi Électricité de France pozastaveno do oznámení plánu na znárodnění

  

S akciemi EDF se nebude na pařížské burze obchodovat, dokud francouzská vláda neoznámí podrobnosti plánu znárodnění společnosti.

Francouzská vláda by měla nejpozději do 19. července oznámit detaily znárodnění energetické společnosti EDF. Do té doby se s akciemi nebude obchodovat.

EDF požádala o pozastavení obchodování dnes ráno. Ministr financí řekl agentuře Reuters, že odmlka je dočasná a skončí, jakmile vláda objasní detaily plánu znárodnění.

Analytici tvrdí, že by se na zastavení obchodování s akciemi EDF mělo nahlížet pozitivně, protože naznačuje klasický tendrový proces.

Analytik Ben Kelly z LCM dle agentury Bloomberg vidí tendrovou cestu jako lepší pro držitele akcií, protože by měla obsahovat prémii. Zároveň říká, že by metoda převzetí pomocí znárodňovacího zákonu nemusela prémii obsahovat.

John O’Mara, analytik společnosti Avalon, tvrdí, že zastavení obchodování s akciemi EDF potvrzuje zprávy, že by vláda měla oznámit podmínky co nejdříve, aby mohla oznámit nabídku odkupu příští týden a spustit samotný proces do října nebo listopadu.

REKLAMA

Obchodování bylo přerušeno i na německém trhu Xetra, kde se akcie EDF obchodují pod tickerem E2F.
Zdroj : Bloomberg

Marek Chudoba
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Marek Chudoba
Fio banka, a.s.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.