Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Obchodní jednání s Čínou se vyvíjejí pozitivně

Dnešek je bez významnějších korporátních zpráv. Evropské akcie by měly zahájit dnešní obchodování přibližně na úrovni včerejších zavíracích cen.

Spojené státy dnes čeká oslava na počest Dne nezávislosti, a tak se odtamtud žádných statistik nedočkáme. Uzavřené jsou dnes i tamní akciové trhy. V Evropě zaujme pouze statistika maloobchodních tržeb v eurozóně, které po propadu v dubnu pravděpodobně vzrostly.

Obchodování na zámořských trzích

Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování se ziskem. Index Dow Jones si připsal 0,7 %, S&P 500 přidal 0,8 % hodnoty a technologický Nasdaq si polepšil o 0,7 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se dařilo všem sektorům. Nejvyššího zisku 1,5 % dosáhli realitní developeři. I díky pozitivním vyjádřením k průběhu obchodních jednání od amerického poradce pro obchod Petera Navarra se včera dostaly indexy Dow Jones a Nasdaq na nová historická maxima. Trhy si tak ve Spojených státech nadělily hezký dárek k dnešnímu Dni nezávislosti. Po dnešní obchodní pauze se akciové trhy otevřou znovu v pátek.

Akciové trhy v asijsko-pacifickém regionu ukončují dnešní obchodování různorodě. Daří se akciím v Austrálii (+0,5 %) či Jižní Koreji (+0,6 %). Naopak ne příliš úspěšný den zažívají především v Číně, kde jsou nejhlubší ztráty v regionu. Nicméně dosahují jen do výše 0,4 %. V rámci japonského indexu Nikkei 225, který posiluje o 0,3 %, jsou na tom nejlépe telekomunikační společnosti se ziskem 2 %.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.