Neděle 17. ledna. Svátek má Drahoslav.

Obchodní dohoda je nejspíš ještě pořádný kus cesty před námi

Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování různorodě. Index S&P 500 se pohybuje kolem včerejší zavírací ceny, Dow Jones ztrácí 0,3 % a technologický Nasdaq roste o 0,1 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe vede průmyslovým podnikům (+0,5 %). Naopak vcelku nevydařený začátek obchodování mají zpracovatelé komodit, jejichž akcie klesají o 0,4 %. Americký ministr financí Steven Mnuchin mírně brzdí euforii z plánového obchodního jednání s Čínou v pondělí, když uvedl, že je ještě mnoho bodů, které musí být vyřešeny, než dojde k uzavření obchodní dohody. To je dle nás v rozporu s prohlášeními amerického prezidenta Donalda Trumpa, který již několikrát zopakoval, že obchodní dohoda je z 90 % hotová.

Evropské akciové trhy se aktuálně pohybují okolo včerejších zavíracích cen. Výjimkou není ani hlavní index Stoxx 600, který posiluje o pouhé čtyři setiny procenta.

Pražská burza za nízké obchodní aktivity posílila o 0,4 %. Nejvyššího zhodnocení dnes dosáhla likérka Stock Spirits (+3,7 %) následovaná dvojicí bank, a to Komerční bankou (+1 %) a Erste Group (+0,8 %). Po včerejším silném růstu dnes mírně zkorigovaly svůj cenový vývoj akcie mediální skupiny CME, když oslabily o jedno procento.

JIŘÍ KOSTKA
Equity Analyst
Investment Banking

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.