Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Obavy z nové mutace zaplavily evropský trh pesimismem, Německo odepisuje pod tlakem autovýrobců

30.06.2021 | 18:30 0 Komentářů

Index DAX dnes oslabil o 1,02 % na 15531,04 b.

Evropský trh se dnes vezl na pesimistické vlně, když zvýšené obavy z nové mutace viru, které přiměly investory zohlednit možné dopady na společnosti cyklického sektoru, jež nejvíce benefitují z postupného znovuotevření rezonovaly napříč celým trhem. Největší pokles vykazoval sektor utilit (-1,3 %), financí (-1,07 %), spotřebního zboží (-1,07 %), informační technologie (-0,87 %) a průmyslu (-0,84 %).

Pozitivní zpráva o nižší nezaměstnanosti v německé ekonomice dnes nevykompenzovala obavy z potenciální zdravotní hrozby a německý reprezentant akciového trhu DAX dnes podobně jako evropský SXXP odepisoval. Na závěr obchodní seance končí německý trh s 1,02% mankem a zakotvil na hodnotě 15531,04 b.

Německý bankovní dům Deutsche Bank (DBK -0,67 %) oznámil, že kvůli nezdařilé obměně personálu, kterou požadoval tamní regulátor, nebude schopen sponzorovat uvedení na trh hongkongských společností.

 Investor Massachusetts Financial Services Co. snížil svůj podíl ve společnosti Deutsche Wohnen (DWNI +0,039 %) na 2,69 %, když původně měla společnost 4,96% podíl.

Jednotka Traton SE, která spadá pod koncern Volkswagen (VOW3 -2,33 %) hledá po převzetí americké Navistar International Corp. cestu na asijský trh, aby rozšířila své již rozsáhlé působení na globální úroveň. Mezeru v průmyslové výrobě chce německý výrobce nákladních vozů zaplnit na čínském trhu, kde by dle slov CEO Gruendlera společnost dokázala uspokojit poptávku po efektivnosti a bezpečí, na což jsou dle jeho slov Číňané mimořádně vybíraví.

Výnosy akcií bavorského závodu BMW (BMW -2,14 %) dnes pozitivně korelovaly s výnosy Volkswagenu, když BMW i Ventures oznámil plán o vyčlenění 300 mil. USD se zaměřením na udržitelný rozvoj. Vyhrazený kapitál bude dle oficiálního vyjádření použit na investice do udržitelnosti, přepravy, výroby a dodavatelských řetězců. Fond je jakožto druhý investiční fond svého druhu plně kryt společností BMW.

 Koruna se dnes proti euru obchoduje bez zvýšené volatility a měnový pár se drží u kladné nuly.

Index DAX -1,02 % na 15531,04 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Fresenius Medical Care (FME) +0,6 % Siemens Energy AG (ENR) -3,2 %
Merck (MRK) +0,6 % Continental (CON) -2,9 %
MTU Aero Engines (MTX) +0,1 % Delivery Hero (DHER) -2,5 %
Fresenius (FRE) 0,0 % Volkswagen (VOW3) -2,3 %
Vonovia (VNA) 0,0 % BMW (BMW) -2,1 %

 

Zdroj: Bloomberg

Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.