Pondělí 18. ledna. Svátek má Vladislav.

O2 CR: Titul ponechán v indexech MSCI, úprava vlastního odkupu akcií

15.11.2016 | 08:50 0 Komentářů

MSCI včera oznámilo, že O2 CR bude ponecháno v jejích indexech. Jen připomínáme, že vyloučení O2 CR z indexů MSCI jsme považovali za výrazný rizikový faktor. Jelikož se tato skutečnost nenaplnila, tak zprávu naopak považujeme za pozitivní informaci, protože zmíněný rizikový faktor zmizel. Vedle ponechání O2 CR v indexech MSCI byla dle očekávání přidána Moneta.

K reálnému vypořádání převážení indexů MSCI dojde v aukci 30.11. Zde se dá očekávat, že O2 CR kvůli začlenění Monety určitou část svého podílu na indexu ztratí. Kvůli možnému scénáři výraznější volatility sama společnost dnes oznámila, že do 30.11. upravuje odkup vlastních akcií, aby mohla reagovat na dění na trhu. Kromě zvýšeného limitu (aktuální je 130 525 ks/den) má i právo pozastavit obchodování. Samozřejmě objemy ani ceny nebudou garantovány.

Souhrnně považujeme dnešní informace spojené s O2 CR za pozitivní. Investoři se budou moci zaměřit na fundament společnosti (vysoký očekávaný hrubý div. výnos kolem 8,8 %) a kvůli úpravě odkupu vlastních akcií se nemusí výrazně obávat ani reálného převážení ke konci listopadu. 

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.