Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

O2 CR: ČTÚ utvrdí svoji pravomoc vůči mobilním operátorům

08.02.2017 | 08:53 0 Komentářů

Včerejší schůzka mezi ČTÚ, antimonopolním úřadem (ÚHOS) a premiérem Sobotkou přinesla několik zajímavých informací. ČTÚ požadovalo zvýšit pravomoc na udělování pokut do řádů procent z tržeb společnosti. Tento návrh neprošel a ČTÚ bude moci udělit pokutu do výše maximálně 50 mil. Kč (do teď 20 mil. Kč), a to maximálně dvakrát (celkově 100 mil. Kč).

Dále premiér nařídil provést analýzu trhu s daty do května, aby se případně mohla řešit otázka cenové úrovně datových služeb. Sobotka rovněž uvedl, že by měl být udělán dodatek, který by opravňoval ČTÚ k udělování pokut operátorům, kteří neplní podmínky přijaté při udělování frekvencí. Rovněž zmínil, že by mohlo být uvolněno spektrum 700 MHz pro čtvrtého operátora. To však bude spojeno až s druhou vlnou televizní digitalizace v roce 2020.

Zmíněné kroky vnímáme jako součást předvolebního boje vzhledem k tomu, že se tématem zabývá přímo premiér a šéf ČSSD. Nicméně zpřísnění regulace nebo možné zvýšení konkurence je vnímáno pro sektor nepříznivě. A to i v situaci, kdy nakonec v některých případech došlo k menšímu zhoršení, než se původně očekávalo.  

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.