Středa 12. května. Svátek má Pankrác.

NWR zvažuje emisi nových akcií

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

NWR zvažuje emisi nových akcií v hodnotě kolem 8,7 mld. Kč a peníze by použilo na akvizici Bogdanky nebo redukci dluhu. Při současné ceně by to znamenalo vydat zhruba 40 mil. akcií a 15% zředění. Navýšení kapitálu je součástí agendy mimořádné valné hromady dne 24. listopadu, kde se bude primárně diskutovat nabídka na převzetí Bogdanky. V separátní zprávě oznámil Evraz a Arcellor, že opět začnou spolupracovat. (HN)
Možný negativní dopad zředění by měl být, dle našeho názoru, kompenzován zajímavou akvizici nebo snížením dluhu. Důležitější pro NWR je výsledek snah převzetí a případná cena převzetí Bogdanky. Zpráva o Evrazu je lehce pozitivní. (P. Bártek, R.Kramule, brokerjet České spořitelny)
Unipetrol by mohl být také ovlivněn náklady na CO2 povolenky
Výsledky Unipetrol za 3.kv. 2010 byly lepší než se původně čekalo, pokud je očistíme o jednorázové vlivy. Pokud se ovšem podíváme na jednotlivé segmenty na 2011, tak petrochemie již moc prostoru pro zlepšení nenabízí (marže jsou na úrovni před krizí), rafinérské marže pravděpodobně nadále zůstanou pod tlakem a maloobchod zůstane stabilní. Nicméně Unipetrol v roce 2011 plánuje větší odstávku v Litvínově a navíc může na něj dopadnout zdanění CO2 emisních povolenek (nějakých 150-400 mil. Kč). Zůstáváme tudíž na akcie Unipetrolu nadále negativní. (R. Kramule, brokerjet České spořitelny)
Orco popřelo informaci o 12% podílu v rukou GŘ Otta
Orco popřelo informaci v českých novinách, že GŘ Ott zvýšil svůj podíl v Orcu z 1,5% na 12%. Orco oznámilo, že p. Ott vlastní waranty, které by mohly zvýšit jeho podíl na 12% v případě jejich uplatnění. (Orco)
Toto popření může být považováno za lehce negativní. Nicméně pravdou je, že GŘ byl v poslední době aktivním kupcem akcií Orca. (P. Bártek, brokerjet České spořitelny)
Futures dnes indikují solidní růst
Americké akciové trhy v pátek zavíraly prakticky beze změny (S&P -0,04%, Dow +0,04%) po několika klíčových datech jako bylo HDP za 3. kv. (2% v souladu s očekáváním) a osobní spotřebou za stejné období (lehce pod konsensem s 2,5%). Japonský Nikkei -0,52%, ale Hang Seng +2%. Dnes žádné výsledky „významnějších“ firem. Z dat budou ostře sledovány americké osobní příjmy (+0,2%) a výdaje (+0,4%) ve 13:30hod a později odpoledne ještě výrobní ISM (čeká se 54).Evropské futures jsou poměrně dost v plusu (těsně pod 1%) a podobný start lze čekat i v Praze. (R. Kramule, brokerjet České spořitelny)

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.