Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

NWR zahrnuto do indexu FTSE 250

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

Komise FTSE uvedla, že NWR bylo zahrnuto do báze indexu FTSE 250. Rozhodnutí vstupuje v platnost od pondělí 20. června. Váhy v indexu budou oznámeny společně se zahrnutím do indexu 20. června (Dow Jones, Reuters).
Zahrnutí NWR do indexu FTSE 250 se obecně očekávalo. (Petr Bártek, Analytik, brokerjet České spořitelny)

ČEZ se zajímá o teplárny na Slovensku
ČEZ řekl, že se zajímá o koupi velkých tepláren v Bratislavě a Košicích, jejichž prodej má Slovensko v úmyslu. O teplárny se zajímá i EPH (Právo).
Zatím nemáme podrobnější informace (například o kapacitách tepláren). Zpráva je proto nyní neutrální. (Petr Bártek, Analytik, brokerjet České spořitelny)

Pegas uzavřel smlouvu na úvěr na financování mezinárodní expanze
Pegas oznámil, že uzavřel smlouvu na 5letý neamortizovaný klubový úvěr s Česko spořitelnou a ING. Úvěr bude použit na financování nových kapitálových investic (hlavně Egypt) a refinancování stávajícího úvěru jehož celkový rámec činí 150 mil. € a jehož čerpaná část ke konci března 2011 dosahovala 101,7 mil. € (splatnost 2012). Úroková sazba bude na základě EURIBORu + nespecifikované marže, která bude spočítána na základě aktuálního poměru dluhu a EBITDA (Pegas)
Zpráva je v souladu s očekáváním, že by egyptská expanze byla financována dluhem. Modelujeme, že by se úroková sazba zvýšila ze současných 3,3 % na více jak 5 % kvůli zvýšenému riziku. Myslíme si, že uzavření smlouvy účastníci trhu očekávali. Fakt, že se expanze nyní zdá jako „jistá“ je mírně pozitivní. (Radim Kramule, Analytik, brokerjet České spořitelny)

CETV: Parlament bude jednat o ukončení reklamy v ČT
V průběhu příštího týdne by měla Poslanecká sněmovna projednávat návrh na ponechání reklamy na ČT po skončení digitalizace v listopadu 2011. Získané peníze z reklamy by putovaly na financování fondu kinematografie a kulturu. (LN)
Původně měla reklama na veřejnoprávní České televizi skončit s koncem analogového vysílání, o jehož konci ještě není definitivně rozhodnuto (mluví se o 11. listopadu 2011 nebo 30. červnu 2012). ČT má relativně malý podíl na českém reklamním trhu, takže zachování reklamy by nemělo zásadnější dopad na komerční televize. Na druhou stranu je nutné říci, že jak Nova, tak Prima souhlasily s digitalizací ve formě, která proběhla a vzaly tak na svá bedra zvýšené náklady způsobené digitalizací (dvojité vysílání – analog, digital apod.) právě za to, že jim to později vykompenzuje konec reklamy na ČT a tudíž i mírné zvýšení jejich příjmů. V našem modelu nepočítáme s tím, že by reklama měla skončit, takže pro nás jsou rizika pouze směrem vzhůru. (Václav Kmínek, Analytik, brokerjet České spořitelny)

Ranní komentář: nejdelší série denních poklesů amerických akcií od února 2009
Včera americké akciové indexy znovu oslabily a dosáhly tak nejdelší série denních poklesů (6 v řadě) od února 2009 (S&P 500 -0,42 %, Nasdaq -0,97 %). Béžová kniha Fedu ukázala, že ekonomická aktivita v posledním měsíci pokračovala v růstu, i když některé distrikty zaznamenaly zpomalení růstu. V 14:30 SEČ vychází týdenní počet nových žádostí v nezaměstnanosti (oč. nepatrný pokles na 422 tis.) a dubnová obchodní bilance (oč. navýšení schodku na 48,8 mld. $). Asijské akciové indexy se obchodovaly smíšeně (Nikkei 225 +0,19 %, Hang Seng -1,15 %). V Japonsku nejvíce rostl zdravotní sektor a naopak nejvíce klesal telekomunikační sektor. Evropské akciové indexy začínají obchodování mírným oslabením. Květnový index spotřebitelských cen v ČR se meziměsíčně zvýšil o 0,5 % (oč. +0,3 %; meziročně 2 % proti oč. 1,8 %) a revize českého HDP za 1. kvartál přinesla zvýšení tempa růstu na +0,9 % kv./kv. a +2,8 % r/r (1. odhad byl: +0,6 % kv./kv. a +2,5 % r/r). Index pražské burzy začíná obchodování v blízkosti včerejšího závěru. (Martin Krajhanzl, Analytik, brokerjet České spořitelny)

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.