Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

NWR podepsalo nový dlouhodobý kontrakt na dodávku uhlí

18.06.2009 | 19:00 0 Komentářů

NWR dnes slovy tiskové mluvčí Petry Mašínové potvrdilo, že uzavřelo s rakouskou ocelářskou společností VoestAlpine (třetí největší odběratel koksovatelného uhlí) dohodu na dodávku 1,2 mil. tun uhlí v příštích pěti letech, což je 20% nárůst oproti objemu odběru dle předchozího tříletého kontraktu. Se společností VoestAlpine totiž NWR vypršela v březnu rámcová smlouva. Nová smlouva tak má platnost do roku 2014. Cenové vyjednávání bude probíhat na roční bázi, celkovou velikost kontraktu tak nelze spočítat. Jde o dodávku koksovatelného i energetického uhlí. Voestalipne se v roce 2008 podílelo na odběru koksovatelného uhlí ze 13 %, na odběru energetického uhlí byl podíl Voestalpine 8 %.

Zprávu lze vnímat příznivě, protože by se objem prodeje uhlí u tohoto klienta mohl v příštích letech i navýšit. Kontrakt tak NWR dává jakousi jistotu odběru od velkého klienta v dalších letech. Na druhou stranu se jedná pouze o rámcovou dohodu, skutečný odběr uhlí bude záviset na vývoji situace v ocelářství v dalších měsících/letech. To, že by VoestAlpine kontrakt neprodloužilo nebylo pravděpodobné vzhledem k závislosti na kvalitě uhlí OKD v jejich technologii.

Dle zprávy agentury Reuters potvrdila společnost i svůj výhled na celoroční cíl produkce v objemu 10,5 mil. tun. Dle našeho názoru je tento cíl po prodejích v 1Q09 (pouze 2,1 mil. tun) ještě celkem optimistický. I samotní zástupci NWR po zveřejnění výsledků připustili, že tento cíl ještě může v průběhu roku doznat změn.

Akcie NWR na zveřejněné informace o novém kontraktu reagují pozitivně a obchodují se na 94 Kč/akcii (+6,5 % d/d).

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.