Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

NWR oznámilo prodej koksovny za 95 mil. EUR, což překonalo naše očekávání

27.09.2013 | 21:20 0 Komentářů

Těžební společnost NWR dnes ve večerních hodinách ve své tiskové zprávě oznámila prodej své koksovny (OKK Koksovny, a.s.) skupině METALIMEX., a to za celkovou částku 95 mil. EUR. Za převod celého 100% akciového podílu v OKK společnost NWR dostane 70 mil. EUR a zbylých 25 mil. EUR vyinkasuje za prodej určitých koksárenských zásob.

Výši kupní ceny 95 mil. EUR (která bude ponížena o cca 2 mil. EUR, což jsou společností odhadované transakční náklady) hodnotíme pozitivně, jelikož překonala naše očekávání, když jsme hodnotu koksovny odhadovali zhruba na 60 mil. EUR. Dohodnutý prodej koksovny tak bude znamenat důležitý příspěvek do cash flow společnosti a bude podle našeho názoru znamenat citelné posílení a stabilizaci hotovostní pozice do následujících měsíců. Očekáváme tak, že dnes oznámená transakce bude mít pozitivní dopad na cenu akcie NWR.

NWR dále ve svém oficiálním prohlášení uvedla, že při realizaci prodeje nejdříve obdrží částku ve výši 88 mil. EUR a zbývajících 7 mil. EUR bude vloženo na vázaný účet. Tyto prostředky z vázaného účtu budou společnosti vyplaceny tři měsíce po realizaci transakce, a to za předpokladu splnění jakýchkoliv nároků z titulu smlouvy o prodeji.

Prodej koksovny ještě musí být odsouhlasen akcionáři NWR na valné hromadě, dále musí být získáno povolení od příslušných orgánů na ochranu hospodářské soutěže a regulačních orgánů a rovněž věřitelé ze Smlouvy o revolvingovém úvěru ve výši 100 mil. EUR (tuto smlouvu NWR uzavřelo v únoru 2011) musí poskytnout souhlas. Tyto výše uvedené podmínky musí být, podle prohlášení NWR, splněny nejpozději do 13. prosince 2013. Nebudou-li splněny, transakce o prodeji koksovny nemusí být uskutečněna. Nepředpokládáme nesplnění výše uvedených podmínek a očekáváme tedy, že prodej koksovny bude realizován před datem 13. prosince 2013.

Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.