Sobota 16. ledna. Svátek má Ctirad.

NWR: nabídka na převzetí Bogdanky dnes vyprší

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

Nabídka NWR na převzetí akcií Bogdanky za 100,75 PLN za akcii dnes o půlnoci vyprší. NWR řeklo, že může upustit od 75% hranice v případě, že to bude rozumné.
Očekáváme nízkou míru přijetí vzhledem k negativním vyjádřením akcionářů Bogdanky k nabídce, které zazněly během minulého týdne. Nevylučujeme, že NWR akceptuje minoritní podíl, aby ho později navýšilo. Na trhu se objevily dohady, že NWR navýšilo nabízenou cenu na 3-4 své akcie výměnou za jednu akcii Bogdanky, avšak NWR tyto spekulace popřelo. Výsledek nabídky bude oznámen v úterý, či ve středu. (Petr Bártek, Analytik, brokerjet České spořitelny)
Americké indexy ve zkráceném obchodování dále ztrácely
V pátek americké akciové indexy ve zkráceném obchodování oslabily a v týdenním vyjádření odepsaly asi procento (S&P 500 -0,75%, Nasdaq -0,34%). V 16:30 vychází listopadový výrobní index dallaského Fedu, který by se podle očekávání měl m/m zvýšit na 3b. Asijské akciové indexy mírně posilovaly (Nikkei +0,86%, Hang Seng +0,13%). V Japonsku nejvíce rostl finanční sektor a naopak nejvíce oslaboval telekomunikační sektor. V 11h SEČ vychází listopadový index podnikatelského klimatu v EMU (oč. m/m zlepšení z 0,98b. na 1,05b. především díky zlepšení průmyslové a hospodářské důvěry; spotřebitelská by měla m/m stagnovat). Evropské indexy začínají den mírným posílením. Očekáváme, že index pražské burzy zpočátku obchodování mírně vzroste. (Martin Krajhanzl, Analytik, brokerjet České spořitelny)

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.