Středa 03. března. Svátek má Kamil.

NWR dojednalo na 4Q 2014 cenu koksovatelného uhlí ve výši 85 EUR, teméř v souladu s naším očekáváním

30.10.2014 | 20:37 0 Komentářů

Těžební společnost NWR dnes po uzavření trhu zveřejnila dojednanou cenu koksovatelného uhlí na 4Q 2014. Společnost bude v posledním letošním kvartále svým zákazníkům prodávat za průměrnou cenu 85 EUR/t, což je téměř v souladu s naším očekáváním, když jsme odhadovali cenu kolem úrovně 87 EUR/t. Ve 3Q 2014 činila průměrná cena koksovatelného uhlí 82 EUR/t, jedná se tedy o 3,7% nárůst.

Naplnilo se tak naše očekávání (a zřejmě i očekávání většiny trhu), že dojednaná cena na 4Q 2014 nedozná příliš výrazné změny oproti předešlému čtvrtletí. Nečekáme tak při zítřejším obchodování výraznější reakci akcií NWR na dnešní zprávu.

V celkovém kontextu je však, podle našich odhadů, dojednaná cena na úrovni 85 EUR/t stále příliš nízká na to, aby NWR přestalo generovat negativní cash flow, aby se dostalo na úrovni EBIT do kladných čísel a aby se EBITDA (provozní zisk před odpisy) nepohybovala pouze kolem nuly. Odhadujeme, že až ceny kolem 105 EUR/t by pro NWR mohly být hotovostně neutrální, tzn. že při takovéto úrovni cen by společnost přestala snižovat hotovost a dostávala by se do kladného provozního zisku EBIT.

Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.