Úterý 28. září. Svátek má Václav.

NWR: dnes je poslední obchodní den s nárokem na pololetní dividendu

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

Dnes je poslední obchodní den s nárokem na pololetní dividendu (ze zisku za 2. polovinu 2010) v hrubé výši 0,22 € na akcii (pololetní hrubý dividendový výnos 2%). Výplatní den je 15. dubna (NWR)
Žádné další daně z dividend v ČR?
Ministerstvo financí v současnosti připravuje nový návrh daní, včetně firemní daně z příjmů a zdanění dividend. Podle předběžných informací by se pravděpodobně zrušilo „dvojí“ zdanění buď zrušením současné míry zdanění dividend 15% a zvýšením firemní daně z příjmů na 20% (v současnosti 19%), nebo jiným způsobem. Tento krok by měl zvýšit atraktivitu ČR pro firemní centrály (HN). Tento krok by byl pro Pražskou burzu jasně pozitivní, protože mnoho veřejně obchodovaných společností vyplácí dividendy a čistý dividendový výnos by se tak zvýšil o 15%. Je ale třeba počkat na konečnou verzi plánované daňové reformy. Zvýšení firemní daně z příjmů o 1 procentní bod by pravděpodobně vyrovnal úbytek daňových příjmů ze zdanění dividend. (R. Kramule, Analytik, brokerjet České spořitelny)
Orco svolává mimořádnou valnou hromadu na 25. března
Orco svolává mimořádnou VH na 25. března, aby se, mezi jinými věcmi, hlasovalo o přesunu centrály do Lucemburska a prodloužení oprávnění emitovat až 410 mil. € nových akcií, zatímco zatím využilo 57 mil. € (Bloomberg).
Oprávnění vydat nový kapitál se jeví jako prodloužení toho současného. Orco průběžně hledá způsoby jak navýšit kapitál pro financování nových projektů, a proto by zpráva neměla být pro kapitálové trhy překvapivá. (P. Bártek, Analytik, brokerjet České spořitelny)
Evropa otevírá mírným růstem
Včera americké akciové indexy umazaly část zisků z minulého týdne. (S&P 500 -0,83%, Nasdaq -1,4%). Nejvíce oslaboval sektor polovodičů (-2,7%) poté, co Wells Fargo snížilo výhled na celý sektor, a to vyvolalo vybírání zisků. Asijské akciové indexy nenavázaly na pokles v USA a mírně posilovaly (Nikkei +0,19%, Hang Seng +1,5%). V Japonsku nejvíce posiloval maloobchodní podsektor a naopak nejvíce oslaboval podsektor nemovitostí. V 12h SEČ se zveřejňují lednové tovární zakázky v SRN (oč. +2,5% m/m). Evropské indexy zahajují den mírným růstem. Únorová míra nezaměstnanosti v ČR svým poklesem na 9,6% překonala konsensus trhu (oč. mírný nárůst na 9,8%). Očekáváme, že index Pražské burzy zahájí obchodování v blízkosti včerejší závěrečné hodnoty. (Martin Krajhanzl, Analytik, brokerjet České spořitelny)

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.