Neděle 09. května. Svátek má Ctibor.

NWR bylo uděleno povolení na těžbu v polském dole Debiensko

24.06.2008 | 18:20 0 Komentářů

Dle zprávy agentury Reuters bylo společnosti NWR uděleno povolení pro těžební činnost v polském dole Debiensko. Agentura informace získala od tiskové mluvčí polského ministerstva životního prostředí. Svolení tohoto ministerstva bylo posledním povolením, které NWR potřebovala pro zahájení těžební činnosti v dole Debiensko. Společnost již v průběhu úpisu svých akcií informovala, že by povolení na těžbu v dole Debiensko měla získat do konce června. Tento krok je tedy trhem očekáván. Dle zprávy Reuters neobdržela NWR doposud žádné vyjádření z polské strany, ale doufá, že se tak stane v následujících dnech. Touto zprávou tak dle našeho názoru padá největší riziko investování do akcií NWR, neboť bez zásob v dole Debiensko by dle našeho názoru NWR měla o 27 % menší hodnotu.
Z celkových zásob uhlí NWR (418 mil. tun) je totiž 190 mil. tun právě v dole Debiensko. V naší projekci počítáme, že NWR zahájí těžbu v Debiensku v roce 2012. NWR již dříve oznámila, že by do měsíce měla zahájit přípravné práce k znovuotevření dolu. Znovuotevření bude NWR stát zhruba 600-800 mil. EUR (54,8- 73,1 Kč/akcii). My počítáme, že znovuotevření dolu Debiensko vyjde NWR na 670 mil. EUR (61,2 Kč/akcii). Pozitivní je to, že zásoby v dole jsou kvalitní, a NWR by tak z tohoto dolu měla prodávat vysoce kvalitní koksovatelné uhlí.
Akcie NWR na tuto zprávu bezprostředně po zveřejnění (po 15:00 SEČ) zareagovaly mírným růstem(+0,4% d/d), ale poté přišla drobná korekce korekce a akcie NWR ukončily obchodování na 586,5 Kč (+0,1%d/d). Dle našeho názoru již trh od samého počátku obchodování počítá s tím, že NWR licenci pro Debiensko obdrží, proto neočekáváme výraznou tržní reakcí akcií NWR na tuto zprávu v dalších dnech, ačkoliv by tato zpráva mohla přinést uklidnění některých konzervativních investorů. V dalším vývoji obchodování s akciemi NWR bude záležet na celkové náladě na trhu a pohledu investorů na těžební společnosti (hlavně dle dalšího vývoje cen uhlí, které je aktuálně na maximech).

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.