Sobota 31. července. Svátek má Ignác.

NVIDIA překonala odhady a akcie vyskočily o 10 %

12.08.2011 | 11:08 0 Komentářů

Výrobce grafických čipů NVIDIA včera po uzavření trhu uveřejnil hospodářské výsledky za uplynulý kvartál, které překonaly odhady a nadchly optimistickým výhledem na příští kvartál.

Tržby společnosti vzrostly meziročně o čtvrtinu na 1,017 mld. USD a mírně tak překonaly analytický konsensus 1,005 mld. USD. Čistý zisk očištěný o mimořádné položky vzrostl na 32 centů na akcii, přičemž analytici očekávali 30,8 centů. Před rokem společnost vykázala zisk na akcii pouze 3 centy. Čistý zisk za uplynulý kvartál byl 151,573 ml. USD.
Společnost vydala výhled růstu prodejů na příští kvartál, které by měly mezikvartálně vzrůst o 4 až 6 %, tedy zhruba 1,06 až 1,08 mld. USD. Analytici dosud očekávali tržby za třetí kvartál 1,05 mld. USD.
Společnosti se podařilo získat tržní podíl na trhu s takzvanými diskrétními grafickými čipy používanými na výrobu notebooků, když přebrala zákazníky konkurenční společnosti Advanced Micro Devices (AMD). Společnosti se také podařilo získat více objednávek svých čipů Tegra. Nvidia oznámila uzavření dohody se společností Samsung, která by tak měla začít využívat čipy Tegra 2 ve svém smartphonu Galaxy R. Samsung tak prodá první zařízení vybavené čipem od Nvidia. CEO společnosti Jen-Hsun Huang se snaží zmírnit závislost poptávky po produktech společnosti na poptávce po osobních počítačích a zaměřit se na trh mobilních telefonů a tabletů. Tím se společnosti podařilo získat více objednávek i od LG Electronics a Motorola Mobility. V rámci uplynulého kvartálu lze také vyzdvihnout dokončení akvizice společnosti Icera, které by mělo znamenat právě posílení pozice na trhu s mobilními telefony.

Z analytických společností oslovených agenturou Bloomberg jich 10 doporučuje nákup akcií, 3 prodej a 23 zaujímá neutrální stanovisko. Průměrný cíl byl 19,39 USD, skoro o pětinu níže, než před výsledky posledního kvartálu. Společnost totiž sice v rámci posledních kvartálních výsledků vydala optimistické prohlášení o vysokém mezikvartálních nárůstu tržeb, nicméně se záhy ukázalo, že cíl je nereálný, a to zejména kvůli skomírání trhu s osobními počítači. Panovaly také obavy, se nebude dostatečná poptávka po mobilních telefonech obsahujících čipy Nvidia.

Akcie společnosti (NVDA) včera včetně mohutného skoku v poobchodní fázi získaly 11,86 % na 15 USD.

Zdroj: NVIDIA, Bloomberg, Reuters

Pavel Šlechta
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.