Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

Nvidia obviňuje Samsung a Qualcomm z porušování patentů na grafické čipy

05.09.2014 | 11:22 0 Komentářů

Výrobce grafických čipů Nvidia Corp (NVDA) obvinil podle počtu dodávek největšího výrobce chytrých mobilů Samsung Electronics Co. a největšího výrobce čipů do chytrých mobilů Qualcomm Inc. (QCOM) z porušování patentů pokrývající grafické čipy.

Nvidia oznámila, že plánuje požádat příslušné americké orgány o zákaz importu mnoha známých chytrých mobilů od Samsungu, jako je například Galaxy Note 4, Galaxy Note Edge, Galaxy S5 a Galaxy Note 3, k žádosti se mají přidat i tablety Galaxy Tab S, Galaxy Note Pro a Galaxy Tab.

Zástupci Samsungu se odmítli vyjádřit. Zatímco mluvčí Qualcommu oznámil, že si je vědom stížností a společnost je vyhodnocuje.

Jádrem sporu je technologie, která renderuje obrázky ve videohrách a dalších aplikací. Mobilní zařízení totiž stále více využívají pro hraní náročných her a sledování filmů ve vysokém rozlišení. Nvidia prodává čipy nazývané GPU i do osobních počítačů a serverů.

V roce 2011 Nvidia přesvědčila Intel Corp. (INTC) k zaplacení 1,5 mld. dolarů za licence jako součást vypořádání právních nároků. CEO Nvidia uvedl, že by se v tomto případě mohlo jednat o více peněz, protože trh s mobilním zařízením je větší než trh s PC.

Zdroj: Wall Street Journal, Bloomberg

Vojtěch Cinert, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.