Středa 23. září. Svátek má Berta.

Novinky pro vybrané evropské tituly

11.04.2012 | 08:52 0 Komentářů

Nokia (NOK), finský výrobce telefonů, v neděli debutoval na americkém trhu se svým novým smartphonem Lumia 900. Debut ale nebyl bez chybičky a zákazníci si začali stěžovat na ztrátu datového připojení během používání telefonu. Nokia oznámila, že problém bude opraven s novou aktualizací softwaru cca 16. dubna. Jako satisfakci pro nespokojené zákazníky Nokia bezplatně nabídne 100 dolarový kredit.

Bayer (BAYN), největší německá farmaceutická společnost, má potíže s svými antikoncepčními pilulkami Yasmin, které mohou u žen zvyšovat riziko krevní sraženiny. Problém se může týkat i jiných antikoncepčních přípravků. Regulátoři nařídili zesílit varování na obalu a objasnit rizika. Akcie klesly o 2,5 % na 50,69 EUR.

SAP (SAP), největší německý vývojář softwaru pro firmy, plánuje utratil 500 mil. USD, aby nalákal nové klienty na novou technologii HANA (Performance Analytic Appliance), která slouží k rychlému zpracování a analýze firemních dat. Hlavním konkurentem v této oblasti je americká společnost Oracle (ORCL).

Telefonica (TEF), španělský největší operátor a mateřská společnost české Telefóniky, namísto vyplacení dividendy v hotovosti vydá pro své akcionáře nové akcie. Akcie včera klesly o 2,9 % na 11,55 EUR.

Zdroj: Bloomberg

Áron Berezkin
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.