Sobota 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

Novinky pro vybrané evropské tituly: Volkwagen, Roche, Telefonica

11.06.2012 | 08:48 0 Komentářů

Německá automobilka Volkswagen (VOW3) plánuje do roku 2018 rozšířit výrobní kapacitu v Číně na 4 miliony automobilů. Magazín Focus tak citoval Jochem Heizmanna, který je zodpovědný za čínskou divizi Volkswagenu. Do roku 2014 je kapacita cílena na 3 miliony.

Švýcarský Roche (RHO) neplánuje učinit novou nabídku na farmaceutickou společnost Illumina (ILMN), německý Der Sonntag v tomto smyslu citoval CEO společnosti Severin Schwana. Podle Schwana se Roche bude primárně soustředit na malé až středně velké akvizice, ale nevyloučil ani transakci velikosti Illuminy, za kterou neúspěšně nabízel částku okolo 6,7 mld. USD.

Španělská Telefonica (TEF) hledá zájemce o její call centrum Atento Inversiones & Teleservicios. Operátor doufá, že by mohl za Atento dostat okolo 1 mld. EUR, které by použil na snížení svého dluhu. Nabídky očekává do konce měsíce a v srpnu by se mohla Telefonica ohledně prodeje domluvit s konkrétním zájemcem. Před rokem se Telefonica pokoušela upsat Atento na burzu, jenže plánované IPO ji nevyšlo.

Zdroj: Bloomberg

Áron Berezkin
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.