Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

Nové rekordy na Wall Street opět zdolány, technologie ale čelí výběru zisků, volatilita na vzestupu

27.07.2017 | 20:49 0 Komentářů

Americké indexy sice opět posunuly svá intradenní historická maxima, ale na trhu po sérii růstů zintenzivněla ochota k výběru zisků na pozadí obratu na eurodolarovém páru v čele s technologiemi, u nichž jsou současné valuace „nejnašponovanější“. Technologický Nasdaq se v současné době obchoduje na 24násobku očekávaného letošního zisku (PE), širší index S&P500 registruje očekávané PE na 19 a DJIA na 18. A investoři dnes tento rozdíl reflektují. Zatímco DJIA se udržuje mírně v kladných hodnotách při několika příjemných výsledkových překvapeních v čele s Verizonem (VZ +7,5%), S&P odepisuje bezmála 0,5% a Nasdaq ztrácí 1%.

Vlajkové technologické lodě a s ním celý index již minimálně potřetí za posledních 5 měsíců čelily bleskovému výprodeji, kdy sektorový benchmark odepsal 1% během 30 minut při intradenním rozpětí 2,2%. Investoři by tak nadále měli při investičním rozhodování reflektovat fundamentální parametry společností při pravděpodobném rostoucím výskytu korekcí a „flash-crashů“ v 2. polovině roku.

Sektorový pohled skýtá též zajímavý vývoj, když v rámci S&P500 skokově zpevňují telekomunikace (+4,9%) v návaznosti na solidní kvartální čísla a nárůst počtu zákazníků telekomunikační spol. Verizon (VZ +7,5%), pomáhající vzhůru i hlavnímu konkurentovi AT&T (T +3,3%). Telekomy, které v uplynulých měsících čelily výprodejům kvůli obavám z konkurenčních bojů i klesajícímu apetitu investorů o defenzivní odvětví, se nyní rychle vrací na výsluní a vzdalují se nedávným minimům. Vedle relativně nízkých valuačních násobků vyplácí i solidní dividendu (Verizon výnos 4,8%, AT&T 5%).

Slušný zisk si připisují i energie (+0,7%) při růstu ceny ropy (+0,6%) i zemního plynu (+1,5%). V čele poklesů se naopak nachází informační technologie (-1,1%), nevede se ani zdravotnictví a průmyslovým společnostem (-0,8%).

V rámci S&P500 se nejvíce daří i přes smíšené čtvrtletní výsledky přednímu poskytovateli outsourcingových služeb v oblasti mezd a lidských zdrojů Automatic Data Processing (ADP +11%) po oznámení o budování pozice ve společnosti ze strany známého aktivistického investora B.Ackmana prostřednictvím své spol. Pershing Square Capital Management. Nejhorší výsledek naopak podávají akcie softwarové spol. CA (CA -10%) po krachu fůzních námluv se spol. BMC Software.

Index S&P 500 -0,37 % na 2468,75 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Telekomunikace +4,9 % Informační technologie -1,1 %
Energie +0,7 % Zdravotní péče -0,8 %
Nezbytná spotřeba +0,4 % Průmysl -0,8 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Automatic Data Processing (ADP) +11 % CA (CA) -9,9 %
Tractor Supply (TSCO) +7,7 % F5 Networks (FFIV) -7,5 %
Verizon Communications (VZ) +7,6 % Whirlpool Corp (WHR) -7,3 %
O’Reilly Automotive (ORLY) +6,6 % Johnson Controls International (JCI) -7,1 %
Kimco Realty Corp (KIM) +6,3 % XL Group (XL) -6,8 %

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.