Neděle 09. května. Svátek má Ctibor.

Nová platforma pro spolupráci klastrů odpadového hospodářství V4 vznikne na MSV v Brně

Podpis Mezinárodního Memoranda o vzájemné spolupráci klastrů odpadového hospodářství zemí V4 proběhne 10. října v Brně, a to v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV). Tento akt bude součástí konference Fórum Klastrů V4, která si klade za cíl především zlepšit jejich pozici při jednání o podobě legislativy odpadového hospodářství a také posunout spolupráci mezi klastry členských zemi V4.

Klíčovým tématem konference Fórum Klastrů V4 bude letos cirkulární ekonomika, kde zástupci z jednotlivých států nejen, že představí v tomto kontextu svoji činnost, ale i seznámí účastníky konference s konkrétními inovativními přístupy z praxe. Završením této akce pak bude právě podepsání Mezinárodního Memoranda, kterým členové zahraničních klastrů oficiálně naváží spolupráci při zavádění principů oběhového hospodářství v zemích V4. „V rámci mezinárodní spolupráce se chceme zaměřit především na výměnu zkušeností jednotlivých států se špičkovými moderními technologiemi či podporu v oblasti legislativy odpadového hospodářství v souladu s evropskými normami. Připravované zákony o odpadech totiž určí charakter celého odvětví odpadového hospodářství nejen v ČR, ale i na celém území Visegrádské čtyřky na roky dopředu. Z toho důvodu je v zájmu všech partnerských klastrů celý proces přípravy pozorně sledovat a společně iniciovat kroky pro lepší prostředí, zdraví i život,” vysvětluje RNDr. Radek Hořeňovský, předseda klastru WASTen. 

Memorandum se kromě legislativy dotýká i výzkumných a investičních projektů a získávání finančních prostředků z Visegrádských fondů a fondů EU. Současně také podpisem vznikne oficiální platforma, která bude prezentovat zájmy V4 v rámci EU v oblasti odpadového hospodářství. Konkrétní podoba jednotlivých kroků se pak bude projednávat právě v rámci konference Fórum Klastrů V4 jako doprovodný program MSV v Brně. 

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.