Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

NortonLifeLock oznámil uzavření dohody o akvizici Avast

11.08.2021 | 07:53 0 Komentářů

Americká kyberbezpečnostní firma NortonLifeLock včera večer oznámila úspěšné završení diskuze o akvizici společnosti Avast, hodnota dohody se pohybuje mezi 8,1 až 8,6 mld. USD v závislosti na duální volbě akcionářů Avastu. CEO Avastu Ondřej Vlček nastoupí v NortonLifeLock na pozici prezidenta a připojí se k představenstvu.

NortonLifeLock včera večer oznámil uzavření dohody o akvizici společnosti Avast. Hodnota akvizice se bude nacházet mezi 8,1 až 8,6 mld. USD v závislosti na volbě akcionářů Avastu.

Ti mají dle dohody dvě možnosti. Za každou drženou akcii Avast mohou akcionáři obdržet 2,37 USD v hotovosti a 0,19 kusu akcie NortonLifeLock nebo 7,61 USD v hotovosti a 0,03 kusu NortonLifeLock. Cena je založena na zavírací ceně NortonLifeLock v hodnotě 27,20 USD ke 13. červenci, což byl poslední den, kdy se tyto akcie obchodovaly, před oznámením diskuze o akvizici.

Hlavy obou společností se zastávají názor, že spojení sil pomůže společnostem účinněji bojovat proti přívalu kybernetických hrozeb, které se vyskytly během pandemie, a ukrojit si tak větší kus tržeb z trhu kybernetické bezpečnosti.

„Padouši měli se zneužíváním situace vytvořené pandemií Covid-19 opravdu napilno,“ uvedl CEO Avastu Ondřej Vlček a pokračoval: „Masový nárůst kybernetických hrozeb namířil proti všem – novým projektům, malým podnikům a spotřebitelům. Nyní je čas spojit síly a akcelerovat transformaci celého prostoru kybernetické bezpečnosti.“

„S touto kombinací můžeme posílit naši platformu Cyber Safety a poskytnou ji více než 500 mil. uživatelům,“ uvedl v podobném duchu CEO společnosti NortonLifeLock Vincent Pilette.

NortonLifeLock bude mít po dokončení akvizice dvě centrály, jednu v arizonském Tempe a jednu v Praze. CEO společnosti Vincent Pilette zůstane na své pozici a CEO Avastu Ondřej Vlček se stane prezidentem NortonLifeLock a členem představenstva, uvádí prohlášení.

Akcie Avast včera na pražské burze uzavřely s poklesem o 1,53 % na 170,10 Kč. Na burze RM-SYSTÉM uzavřely s poklesem o 0,15 % na 171,00 Kč.

Akcie NortonLifeLock včera na NASDAQ uzavřely s růstem o 1,09 % na 24,15 USD, v předobchodní fázi rostou o 4,76 % na 25,30 USD.

Zdroj: Bloomberg, Avast

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.