Úterý 26. ledna. Svátek má Zora.

Nokia uvádí na trh vylepšené low-end telefony Asha

06.06.2012 | 14:10 0 Komentářů

Finská Nokia (NOK, NOA3) rozšířila svou řadu nízkonákladových (low-end) mobilních telefonů Asha o tři nové modely s dotykovou obrazovkou. Právě dotyková obrazovka je znakem smartphonů, po kterých je v poslední době značná poptávka a Nokia se touto cestou snaží vylepšit vlastnosti svých klasických mobilních telefonů a zúžit tak technologickou mezeru, který mezi nimi a smartphony je.

První se na trh dostane tento měsíc model Asha 305 za nízkou cenu 63 EUR (cca 79 USD, 1575 Kč). „Vyšší" modely 306 a 311 budou oceněny na 68 a 92 eurech a měly by disponovat rychlejší dotykovou obrazovkou i procesorem. Těch se zákazníci dočkají v červenci.

Nokia se snaží oživit segment low-end telefonů, ve kterých sice dominuje a z rozvojových trhů tak čerpá značnou část svých tržeb, ale data za první čtvrtletí ukázala, že objednávky v daném období klesly o 16 %. Lidé buď dávají přednost levným smartphonům s operačním systémem Android nebo odkládají obměnu svých dosavadních telefonů.

Low-end telefony Nokie si pyšní tzv. dual-SIM zařízením, což umožňuje zákazníkům využívat SIM karty od více operátorů a šetřit peníze. Dotykové displeje by tak mohly být další cestou, jak vylepšit vlastnosti „hloupých" telefonů a přiblížit je levným smartphonům („chytrým telefonům").

Dnes se objevil i komentář finanční skupiny Nomura, která uvedla, že by červen mohl být pro Nokii dobrý měsíc v návaznosti na blížící se příchod Windows Phone 8. Hodně napoví Windows Phone Developer Summit, který se koná 20. června v San Franciscu.

Akcie Nokie momentálně v Německu rostou o 4,17 % na 2,25 EUR.

Zdroj: Bloomberg

Áron Berezkin
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.