Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Nižší hospodářský růst Číny způsobí problémy korporátním firmám se splácením svých dluhů

25.01.2019 | 17:22 0 Komentářů

Pomalejší hospodářský růst bude firmám způsobovat problémy v dostání svých závazků, a navíc zvyšuje riziko nesplacení korporátních dluhopisů. Čína se snaží dalšímu růstu pomoci prostřednictví daňových škrtů a monetární expanze a zároveň zamezit tvorbě nekvalitních úvěrů poskytovaných nebankovními sektory.

Shanghai

Autor: [PierreSelim]

  • Zpomalující se ekonomika Číny bude firmám způsobovat problémy se spláceném svých dluho, s odvoláním na americkou ratingovou společnost Standard & Poor’s.
  • Ekonomické zpomalování postupuje napříč celou Čínou tak ohrožuje tak ziskovost firem v téměř všech korporátních sektor, uvádí report ratingové společnosti.

Dokonce i po zavedení nových opatření ke stimulaci ekonomického růstu Číny bude toto zpomalování způsobovat firmám v zemi stále větší problémy splácet své závazky během tohoto roku.

Čínská vláda v pondělí zveřejnila oficiální čísla HDP roku 2018, která ukázala, že druhá největší ekonomika světa rostla nejpomalejším tempem v téměř třech dekádách.

Zatímco roční růst o 6,6 % je číslo o kterém si ostatní země můžou nechat zdát, co se týče čínské ekonomiky tak tato čísla potvrzují pokračující pokles hospodářského růstu druhé největší ekonomiky světa. Slabší ekonomický růst může pro zadlužené společnosti představovat menší ziskovost a současně může zvyšovat rizikovost korporátních dluhopisů.

Ekonomické zpomalování postupuje napříč celou Čínou tak ohrožuje tak ziskovost firem v téměř všech korporátních sektor, s odvoláním na pondělní report agentury S&P Global Ratings.

„Političtí představitelé Číny úmyslně směřují čínskou ekonomiku k nižšímu ale udržitelnější růstu, nicméně rozsah, v jakém k ekonomické zpomalení došlo, zvyšuje obavy ohledně dalšího ekonomického vývoje,“ s odkazem na report agentury s dodatkem, že se vyšší obavy z nesplacení korporátních dluhopisů jsou na místě.

Obavy z rostoucího dluhového zatížení přiměly v minulém roce politiky, aby zamezila poskytování nebankovních půjček, které jsou obecně známy jako stínová ekonomika.

Na druhou stranu slábnoucí ekonomika doplněna o obchodní války se Spojenými Státy donutila čínské představitele k zavedení stimulačních opatření v podobě daňových škrtů a monetární expanze. Právě nižší daně by měly být hlavním nástrojem, kterým se Beijing chystá jít proti zpomalující se ekonomice.

Zdroj: CNBC

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.