Čtvrtek 28. ledna. Svátek má Otýlie.

Nizozemský regulátor schválil prospekt pro přesun akcií Photon Energy na regulované trhy

18.12.2020 | 11:36 0 Komentářů

Nizozemský regulátor schválil prospekt Photon Energy pro přesun akcií na regulované trhy pražské a varšavské burzy, uvedla 15. prosince společnost. Společnost ho očekává v lednu 2021.

Nizozemský úřad pro finanční trhy (AFM) 14. prosince 2020 schválil prospekt Photon Energy, společnost tak bude moci zažádat o přesun z alternativního trhu NewConnect ve Varšavě a neregulovaného trhu Free Market v Praze na regulované trhy.

Společnost přesun na regulované trhy očekává počátkem ledna 2021 a není spojen s vydáním akcií.

„Schválení prospektu společností AFM, po kterém bude brzy následovat první vstup na hlavní trhy burz ve Varšavě a v Praze, je důležitým milníkem, probíhající ve stejné době, jako náš vstup na polský solární trh. Přechod na regulované trhy pomůže stimulovat likviditu a diverzifikovat naši investorskou základnu tím, že institucionálním investorům poskytne příležitost investovat do našich akcií. Rovněž s větší pravděpodobností získáme pozornost drobných investorů. Aktivní a pravidelná komunikace s kapitálovým trhem pro nás zůstává prioritou, zatímco naše nedávné změny ve správě a řízení společnosti mají poskytnout dostatečnou důvěru našim menšinovým akcionářům,“ komentuje Georg Hotar, generální ředitel společnosti Photon Energy.

O záměru společnosti Photon Energy přesunout akcie na regulované trhy jsme informovali v létě zde. Schválený prospekt se shrnutím v češtině je ke stažení zde (pdf).

Společnost také 4. prosince oznámila jmenování nezávislé dozorčí rady a výboru pro audit.

Georg Hotar je také výkonným ředitelem a hlavním akcionářem společnosti AtomTrace z trhu START pražské burzy.

Akcie Photon Energy (BAAPEN) dnes na pražské burze ztrácí 4,8 % na 80 Kč.

Zdroj: Photon Energy

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.