Středa 20. ledna. Svátek má Ilona.

Nezaměstnanost v Německu v lednu klesla

31.01.2013 | 11:00 0 Komentářů

Německá nezaměstnanost v lednu nečekaně poklesla. Jde tak o výrazné zlepšení situace na trhu práce. Pokles nezaměstnanosti navázal na revidovaný výsledek z prosince, kdy došlo ke snížení počtu nezaměstnaných o 2 000. Jde o další dobrou zprávu z německé ekonomiky.

V lednu klesl počet nezaměstnaných po sezonním očištění o 16 000. Nyní je v celém Německu nezaměstnáno 2,92 milionu osob. Ekonomové naopak očekávali nárůst o 8 000 Němců, proto je dnešní číslo příjemně šokující. Revidovaná míra nezaměstnanosti klesla na 6,8 procenta, což je čerstvé minimum od znovusjednocení země. Německá spolková banka (Bundesbank) minulý týden oznámila, že ekonomika se zotavuje z pravděpodobného propadu HDP v posledním kvartálu o 0,5 procenta. Důvěra mezi podnikateli a investory vzrostla v lednu nad očekávání a aktivita v odvětví služeb vystoupala na 19měsíční maxima. Německé malé a středně velké společnosti plánují v tomto roce přibírat nové zaměstnance i navzdory tomu, že většina z nich očekává stagnaci ekonomiky.

Eurodolar již tradičně konsoliduje po proražení významné úrovně 1,35. Stále zůstává v silném býčím trendu a připravuje se na proražení nových maxim. Na grafu by se mohla objevit mírná korekce směrem k supportu 1,35.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.