Čtvrtek 28. ledna. Svátek má Otýlie.

Netflix v Turecku požádal o licenci k vysílání

03.09.2019 | 14:37 0 Komentářů

Turecko zavedlo nová pravidla pro vysílání. O licenci si již údajně požádalo více než 600 institucí, mezi něž patří také americká mediální společnost Netflix. Bližší informace ohledně nové regulace nejsou prozatím známy.

Americká mediální společnost Netflix požádala o licenci k pokračování své činnosti v Turecku i pod novými pravidly pro vysílání, uvedl ředitel tamějšího televizního regulátora.

 Turecko v minulém měsíci pověřilo svého radiového a televizního regulátora k dozoru nad kompletním online obsahem včetně vysílacích platforem a online zpráv. Tento krok tamější vlády vyvolal obavy z možné cenzury.

Ředitel úřadu na twitteru také uvedl, že si o licenci zažádalo již více než 600 institucí včetně lokální Puhu TV a Blu TV.

Pokud instituce vysílající v Turecku nebudou dodržovat pravidla obsahu, budou mít třicet dní k jeho změně, jinak jim bude odebrána licence na tři měsíce a poté trvale. Zatím nejsou známé bližší informace k novým pravidlům pro vysílání.

Kritici uvedli, že tento čin umožní vládě mít ještě větší kontrolu nad tureckými médii, která jsou z většiny vlastněny a kontrolovány podporovateli Erdogana.

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.