Pondělí 10. srpna. Svátek má Vavřinec.

Netflix se zavázal k podpoře afroamerických komunit darováním 100 mil. USD

30.06.2020 | 16:03 0 Komentářů

Netflix se nechal slyšet, že začne dávat 2 % své hotovosti finančním institucím a organizacím za účelem přímé podpory Afroamerických komunit. Firma se na svém blogu zavázala k darování až 100 mil. USD.

 

 

Netflix v úterý oznámil, že začne dávat 2 % své hotovosti finančním institucím a organizacím, za účelem přímo podporovat afroamerické komunity v USA.

Společnost na svém blogu zveřejnila příspěvek, ve kterém se zavázala k počátečnímu výdaji ve výši až 100 mil. USD.

Prvním krokem bude předání 25 mil. USD novému fondu zvaného „Black Economic Initiative“, který bude podporovat „Finanční instituce zaměřující se na nízko a středně příjmové afroamerické komunity v USA,“ uvedl Netflix.

Netflix dále uvedl, že 10 mil. USD bude směřovat společnosti Hope Credit Union. Cílem bude podpořit využití ekonomických příležitostí na dalekém jihu.

„Během následujících dvou let, HOPE odhaduje, že peníze od Netflixu podpoří více než 2500 začínajících podnikatelů, Afroameričanů a spotřebitelů,“ uvedla společnost.

Iniciativa Netflixu přichází v reakci na události ve Spojených státech během posledních týdnů. Mnoho společností oznamuje podporu a plány pro podporu rasové rovnosti. Zároveň se Netflix k tomuto kroku odhodlal téměř dva týdny po tom, co výkonný ředitel Netflixu Reed Hastings společně s jeho ženou darovali 120 mil. USD univerzitám, které se historicky řadí mezi „afroamerické“.

Akcie Netflix během dnešní seance posilují o 1,13 % na 452,28 USD.

Zdroj: Bloomberg

 

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.