Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Netflix překonal očekávání, akcie v pre-marketu +16 %

23.01.2014 | 11:49 0 Komentářů

Společnost včera po závěru obchodování zveřejnila své výsledky.

O služby Netflixu, tedy poskytování sdíleného videa přes internet, je stále rostoucí zájem. V dalším segmentu, zasílání DVD poštou, ovšem Netflix ztrácí na síle, když firmě mezikvartálně klesají předplatitelé.

Za 4Q Netflix oznámil čistý zisk 48,4 mil. USD (79 centů na akcii) a výrazně překonal odhad analytiků Bloomberg 40,8 mil. Meziročně zisk vzrostl na šestinásobek, ve čtvrtém kvartále minulého roku zisk činil 8 mil. Tržby za 4Q rostly o 24 % a také překonaly očekávání, dosáhly 1,17 mld. USD.

Celoroční čistý zisk dosáhl 112,4 mil. USD a překonal tak očekávání trhu na úrovni 103,4 mil. Tržby byly v souladu s odhady 4,4 mld. USD.

Počet předplacených zákazníků dosáhl na konci roku 44 milionů, přičemž ke konci prvního kvartálu společnost odhaduje růst na 48 milionů předplatitelů.

Netflix dále za letošní rok očekává stabilní vývoj zisku na úrovni 48 mil. USD. Firma se chystá dále expandovat především v Evropě. Také má v plánu zvýšit svůj dlouhodobý dluh během 1Q o 400 mil. USD na téměř dvojnásobek současné hodnoty.

V předobchodní fázi obchodování akcie (NFLX) posilují o 16,6 %. Od začátku roku k dnešnímu dni oslabily o 9,4 %.

Zdroj: Bloomberg, Wall Street Journal

Martin Bernat
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.